Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Zula

Zula oyunu ücretsiz olması ve Türkiye ‘nin ilk yerli olarak piyasa çıkan MMOFPS oyunu olması ile birlikte bir çok kullanıcıya ulaşıyor. Milli olması nedeni ile oyun oynayan kullanıcılar için ise oyun haritalarında Türkiye ‘nin belirli şehirlerinden belirli yerlerin harita olarak yapılması ile oyunu oynamaya istek arttırıyor.

 

Geliştirilmesi MadByte Games tarafından ve yayımcılığı ise Lokum Games tarafından üstlenilen Zula oyunu ise 22 Şubat 2015 tarihinde ilk olarak yayınına başladı. O günden bu güne ise sürekli olarak kullanıcı sayısını arttırarak devam etmektedir. Oyun Türkiye ‘den sonrasında ise 2016 yılında Playspot firması tarafından Brezilya ‘da yayınlanmaktadır.

 

Zulada şuanda 20 tane oyun haritası bulunmaktadır. Oyuncular ise Zula ve Gladyo olarak iki kısımdan oluşmaktadırlar.  Vatansever asker ve istihbaratçılardan oluşan Zula ve paralı askerlerden oluşan Gladyo olarak belirlenmektedir. Her bu iki kısımda da ise çeşitli askerlerin isimleri bulunmakta yani oyun karakterleri yer almaktadır.