Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Windows için En İyi 5 Defrag Programı

Windows için En İyi 5 Defrag Programı

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Windows için En İyi 5 Defrag Programı

Parçalanmış veriler bilgisayarınızı yavaşlatabilir. Defragging, sabit sürücünüzdeki sırayı geri yükler. Katı hal sürücüsünü (SSD) birleştirmek ömrünü uzatamaz. Yani aslında defrag diye tabir ettiğimiz şeyler şeyler Windows ‘ta disk birleştirme işlemi olarak adlandırılmaktadır.

 

Kelime köküne baktığımız zaman ise defragmentation olarak karşımıza gelir. Türkçe dilini kullanan Windows kullanıcılarında ise bu yazının başlığını Windows için en iyi disk birleştirme programları olarak adlandırabiliriz aslında. Bilgisayarımız sürekli açılıp kapanınca yada bilgisayarımıza bir dosya oluşturup sildiğimiz de dahi sabit diskimiz de yazılan bu veriler silindiğinde ve bu veriden sonrasında bir şey yazıldıysa boş alanlar oluşturacaktır. Bunun için ise silinen bu veriler sabit diskimizde boş alanlar bırakacaktır. Bu alanları birleştirerek büyük bir alan elde edebilmemiz mümkündür.

 

 

1- Disk Speedup

Disk Speedup pogramı Windows için en iyi defrag araçlarından biridir ve sisteminizde minimum alan kaplar. Zamanla, sisteminizdeki dosyalar parçalanır. Yazılımın yüklenmesi ve kaldırılması ve dosyalarda yapılan tüm değişikliklerle, bu dosyalar sabit diskinizdeki ayrı ayrı parçalarda saklanır. Disk Speedup kullanıma girerek sabit aynı zamanda parçalanmış dosyaları da düzenleme işlemini gerçekleştirir.

 

Bu programın tamamen güvenilir olmasının nedeni yeni verilerin doğru yazılıp yazılmadığını kontrol eder, eski verilerin üzerine yazmadan önce. Veri kaybetme korkusu olmadan dolaştırma işlemini istediğiniz zaman duraklatabilir ve durdurabilirsiniz. Dahili Disk Doktoru ile dosyaları kontrol eder ve hatalar için sürücüler ve bunları düzeltir. Üstelik, sabit diskler tarafından sağlanan yıpranma ve yıpranma hakkındaki verilerle erişerek sabit diskinizin sağlığını bilmenizi ve basitçe öğrenmenizi sağlar.

 

Disk Speedup İndir

 

 

2- Priform Defraggler

Defraggler, tek bir seferde dosyaları tek tek birleştirmek veya tüm diski birleştirmek için bir seçenek ile birlikte gelen Windows için benzersiz bir defrag yazılımıdır. Tek tek dosyaları seçerek birleştirmenize ve herhangi bir işi zamandan daha kısa sürede tamamlamanıza olanak sağlar. Tek yapmanız gereken, bir analiz çalıştırmaktır ve sürücüdeki tüm parçalanmış dosyaları listeleyecektir.

 

Piriform Defraggler İndir

 

 

3- Diskeeper

Diskeeper, şüphesiz Windows için mevcut olan en iyi disk birleştiricilerinden biridir. Her şeyi Diskeeper’de bırakın ve tüm PC’nizin sıkıntılarını bir anda düzeltin. Bu yazılımı kullandığınızda, sisteminizin performansında büyük bir iyileşme göreceksiniz.

 

Diskeeper İndir

 

 

4- O&O Defrag

O&O Defrag Free Edition, bir arayüz oluşturmak için basit bir arayüze sahiptir. Bir sürücüyü ilerletmek, tüm bölünmüş belgelerin yıkımını incelemek ve herhangi bir hata için bir sürücüyü kontrol etmek gibi karşılaştırılabilir birleştirme programlamasında bulunan düzenli bileşenleri destekler. App, diğer mevcut uygulamalar arasında Windows için en iyi disk birleştiricisi biri yapan tüm bu özelliklere sahiptir.

 

Sadece bu değil, diskinizi haftalık olarak da bir araya getiriyor yani haftalık olarak birleştirme işlemini gerçekleştirebilir ki aynı zamanda O & O Defrag Free Edition’ın kilit ekranı açıldığında otomatik olarak bir defrag başlatmasını sağlayabilirsiniz.

 

O&O Defrag İndir

 

 

5- Auslogics Disk Defrag

Belirli bir dosya veya uygulama ile zor bir zaman geçiriyorsanız, Auslogic’in Disk Defrag’ı sizin için mükemmel seçimdir. Uygulama, dosya sisteminizi daha hızlı dosya okumaları ve yazma işlemleri için de optimize eder, belirsiz bir parçalanma raporu göstermek yerine parçalanmış dosyaların bir listesini göstermektedir.

 

Auslogics Disk Defrag İndir

Windows için En İyi 5 Defrag Programı YAPILAN YORUMLAR