Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Windows 10 İçin En İyi Antivirüs Programı

Windows 10 İçin En İyi Antivirüs Programı

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • Windows 10 İçin En İyi Antivirüs Programı

Windows 10, Windows 7 gibi bir antivirüs yüklemenize gerek kalmaz. Windows 8’den beri, Windows artık Windows Defender adlı yerleşik bir ücretsiz antivirüs içeriyor. Ama gerçekten PC’nizi korumak için en iyisi mi, yoksa sadece yeterince Defender iyi mi ?

 

Windows Defender, Windows 7 gün içinde ayrı bir yükleme olarak sunulduğunda başlangıçta Microsoft Security Essentials olarak biliniyordu, ancak şimdi Windows’da yerleşik olarak bulunuyor ve varsayılan olarak etkindir. Birçok kişi sürekli olarak bir üçüncü taraf antivirüs kurmanız gerektiğine inanmak için eğitilmiştir, ancak bu günümüzün fidye yazılımı gibi güvenlik sorunları için en iyi çözüm değildir.

 

Windows 10 En İyi Antivirüs Programı Hangisi ?

Windows Defender ve Malwarebytes’in bir kombinasyonunu niçin tavsiye ettiğimizi tam olarak anlamanız için kesinlikle tüm makaleyi okumanızı öneririz.

  • Geleneksel antivirüs için Dahili Windows Defender’ı kullanın – suçlular düzenli virüslerden Ransomware’e, sıfır gün saldırılarına ve geleneksel antivirüsün halledemediği kötü amaçlı kötü amaçlı yazılımlara odaklanıyor. Windows Defender hızlı bir şekilde inşa edilmiş, hızlı bir şekilde çalışıyor, sizi rahatsız etmiyor ve eski okul virüslerini temizliyor.
  • Anti-Malware ve Anti-Exploit için Malwarebytes kullanın – bu günlerde tüm büyük malware salgınları tarayıcınızda sıfır-gün kusurları kullanarak PC’nizi ele geçirmek için ransomware yüklemek ve sadece Malwarebytes benzersiz anti ile bu karşı gerçekten mükemmel koruma sağlar – İstismar sistemi Bloatware yok ve sizi yavaşlatmayacak.

Malwarebytes İndir

 

Antivirüs ve Anti-Kötü Amaçlı Yazılım

Bilgisayarınızda antivirüs yazılımına ihtiyacınız var, ne kadar dikkatli gözüküyorsanız olun. Akıllı olmak sizi tehditlerden korumak için yeterli değildir ve güvenlik yazılımı başka bir savunma hattı olarak hareket etmeye yardımcı olabilir.

 

Ancak, antivirüs kendisi artık tek başına yeterli güvenlik değildir. İyi bir antivirüs programı ve iyi bir anti-malware programı kullanmanızı tavsiye ederiz. Birlikte, bugün internetteki en büyük tehditlerden sizi koruyacaklar: virüsler, casus yazılımlar, fidye yazılımları ve hatta potansiyel olarak istenmeyen programlar (PUP’ler).

 

Hangileri kullanmalı ve onlar için para ödemelisiniz? Bu combo’nun ilk bölümü ile başlayalım: antivirüs.

 

 

Windows Defender Yeterince İyi mi ?

Windows 10’u yüklediğinizde, halihazırda çalışan bir virüsten koruma programınız olacaktır. Windows Defender, Windows 10’a yerleşik olarak gelir ve açtığınız programları otomatik olarak tarar, Windows Update’ten yeni tanımları indirir ve derinlemesine taramalar için kullanabileceğiniz bir ara birim sağlar. Hepsinden iyisi, sisteminizi yavaşlatmaz ve çoğunlukla diğer antivirüs programlarının çoğu hakkında söyleyemeyeceğimiz yolunuzdan uzak kalır.

 

Kısa bir süre için, Microsoft’un antivirüsleri, karşılaştırmalı antivirüs yazılımı testlerine geldiğinde diğerlerinin gerisinde kaldı. Başka bir şey önerdiğimiz için yeterince kötüydü, ama o zamandan beri geri döndü ve şimdi çok iyi bir koruma sağlıyor.

 

Kısacası, evet: Windows Defender yeterince iyidir (yukarıda belirttiğimiz gibi iyi bir anti-malware programı ile korunabilirsiniz).

 

Yukarıda bahsettiğimiz antivirüs karşılaştırmasına bakarsanız, Windows Defender’ın iyi iken ham koruma puanları açısından en üst sırada yer almadığını fark edeceksiniz. Öyleyse neden başka bir şey kullanmıyorsun?

 

Windows Antivirüs Programları

 

İlk önce, şu skorlara bakalım. AV-TEST, Nisan 2017’de hala “yaygın ve yaygın kötü amaçlı yazılım” ın% 99,9’unu ve sıfır gün saldırılarının% 98.8’ini yakaladığını tespit etti. AV-TEST’in en yüksek puan alan antivirüs programlarından biri olan Avira, Nisan için tam olarak aynı puana sahip; ancak son birkaç aydaki puanlar daha yüksek, dolayısıyla genel notu (bir nedenden dolayı) çok daha yüksek. Ancak AV-TEST’in 4.5-out-of-6 puanına sahip olacağından Windows Defender neredeyse sakat değil.

 

Ayrıca, güvenlik ham koruma puanlarından daha fazladır. Diğer antivirüs programları bazen aylık testlerde biraz daha iyi olabilir, ancak aynı zamanda sizi daha az güvenli kılan tarayıcı eklentileri, korkunç ve gereksiz olan kayıt defteri temizleyicileri, güvensiz gereksiz şeyler ve hatta yetenekler Tarama alışkanlıklarınızı takip edebilmek için para kazanabilmeleri için. Dahası, kendilerini tarayıcınıza ve işletim sisteminize bağladıkları yol, çoğu kez çözdüğünden daha fazla soruna neden olur. Sizi virüslere karşı koruyan, ancak sizi diğer saldırı vektörlerine açan bir şey iyi bir güvenlik değildir.

 

Windows Defender bu şeylerden hiçbirini yapmaz – ücretsiz, ve yolunuza girmeden iyi bir şey yapar. Ayrıca, Windows 10 zaten kullandığınız antivirüs, kötü amaçlı yazılımları indirmenizi ve çalıştırmanızı engelleyen SmartScreen filtresi gibi, Windows 8’de sunulan diğer çeşitli korumaları da içerir. Chrome ve Firefox, benzer şekilde, Google’ın Güvenli Tarama özelliğini de içerir.

Windows Defender’dan herhangi bir nedenle nefret ederseniz ve başka bir virüsten koruma kullanmak isterseniz, Avira‘yı kullanabilirsiniz. Oldukça iyi çalışan bir ücretsiz sürümü, birkaç ekstra özelliğe sahip bir pro sürümü vardır ve büyük koruma puanları sağlar ve sadece ara sıra açılan reklamı vardır (ancak rahatsız edici olan pop-up reklamları vardır). En büyük sorun, sizin üzerinde zorlamaya çalışan tarayıcı uzantısını kaldırdığınızdan emin olmanız ve teknik olmayan insanlara tavsiye etmenizi zorlaştırmanızdır.

Windows 10 İçin En İyi Antivirüs Programı YAPILAN YORUMLAR