Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Wamp Server

Wamp Server sayesinde kendi IP’niz üzerinden oluşturmuş olduğunuz internet sitesini tüm dünyaya yayınlamak yada bilgisayarınızda ki PHP çalışmalarını ön izleyebilmek adına çıkarılmış olan bir sunucudur.

 

PHP çalışmalarını bilgisayarınız üzerinde ön izleyebilmek adına bir sunucuda çalıştırmanız gerekmektedir. Sizde bilgisayarınızı sunucuya dönüştürme işlemi uzun sürdüğünden dolayı ve kişisel bir bilgisayar olduğundan dolayı Wamp Server kurulumunu geliştirerek PHP çalışmalarınızı ön izleyebilme şansı yakalamış olursunuz.

 

Wamp Server Windows ‘a özel bir yazılım olmakla beraberinde ise ismini Windows, Apache, MySQl, PHP kelimelerinin ilk harflerinden almaktadır. Wamp Server bilgisayarınızda 80 portunu kullanır. Eğer Wamp Server ‘ı çalıştırdığınızda port hatası ile karşılaşıyor iseniz kolaylıkla çalışma port numarasını değiştirebilirsiniz.

 

Port numarasını değiştirmek için ise httpd.conf isminde dosyayı bulup ardından içinden “Listen 80” yazan yerde ki 80 yazısını değiştirerek çalıştığı port numarasını değiştirerek bu hatadan kurtulabilirsiniz.

Wamp Server YAPILAN YORUMLAR