Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Vagrant

HashiCorp Vagrant, geliştirici, operatör veya tasarımcı olarak rolünüz ne olursa olsun aynı, kolay iş akışını sağlar. Tüm yazılım gereksinimlerinizi, paketlerinizi, işletim sistemi yapılandırmanızı, kullanıcıları ve daha fazlasını açıklayan bir bildirim dosyasını kullanır.

 

Bir hatayı düzeltmenin maliyeti, üretime yaklaştıkça katlanarak artar. Vagrant, kullanıcılara favori editör, IDE ve tarayıcılarını kullanma esnekliği verirken aynı işletim sistemini, paketleri, kullanıcıları ve yapılandırmaları sağlayarak üretim ortamlarını yansıtmayı hedefliyor. Vagrant ayrıca, Şef, Kukla, Ansible veya Salt gibi mevcut yapılandırma yönetim aracınızla entegre olur, böylece Vagrant’ı üretim olarak yapılandırmak için aynı komut dosyalarını kullanabilirsiniz.

 

Vagrant Mac, Linux, Windows ve daha fazlası üzerinde çalışıyor. Uzaktan geliştirme ortamları, kullanıcıları favori editörlerinden ve programlarından vazgeçmeye zorlar. Vagrant, yerel sisteminizde zaten tanıdığınız araçlarla çalışır. En sevdiğiniz metin düzenleyicide kolayca kodlayın, en sevdiğiniz manipülasyon programınızdaki görüntüleri düzenleyin ve en sevdiğiniz araçları kullanarak yerel dizüstü bilgisayarınızın rahatlığında hata ayıklayın.

 

Vagrant, her gün binlerce geliştirici, operatör ve tasarımcı tarafından güvenilmektedir. İşte, geliştirme ortamlarını hafif ve tekrarlanabilir şekillerde otomatikleştirmek için Vagrant’ı seçen büyük kuruluşlarda bulunmaktadır.

Vagrant YAPILAN YORUMLAR