Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

UltraSurf

Çevrimiçi gizliliğinizi koruyan programlardan en bilindik ve popüler olanı UltraSurf‘dür. UltraSurf’ü bilgisayarınıza indirip kurduğunuz andan itibaren yasaklı olan programlara rahatlıkla giriş yapabilir, girmiş olduğunuz internet sitelerine ip adresinizi gizleyebilir ve UltraSurf’ün sunucuları ile bilgisayarınız arasında geçen veri alışverişini şifreler.

 

Bu anlamda internette rahat ve üst düzey sörf sunan bu programın yapılma amacı ise Çin’de yaşayan internet kullanıcıların dış dünyaya bağlanmalarını ve ayak uydurmalarını sağlamaktı. Günümüzde sadece Çin’de kullanılmayan program dünyanın dört bir yanından kullanıcı kitlesi elde etmiştir.

 

Bazı antivirüs programları tarafından zararlı olarak algılanmasına rağmen UltraSurf‘den korkup telaşlanmanıza gerek kalmayacaktır. İstediğiniz tüm yasal ve yasaklı sitelere bu program sayesinde giriş yapıp arkanızda hiç bir iz bırakmadan internette sörf yapabilirsiniz. Girmiş olduğunuz internet sitelerine ise kendi sunucularının ip adreslerini yollayarak sizin güvende kalmanızı sağlar.

UltraSurf YAPILAN YORUMLAR
  • hakkı
    4 sene önce

    bir zamanlar fatih agında herşeye girmek için kullanırdım 😀