Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Ücretsiz En İyi 5 PDF Editörü

Ücretsiz En İyi 5 PDF Editörü

Sadece metin düzenleme ve ekleme değil aynı zamanda görüntüleri değiştirme, kendi grafiklerinizi ekleme, isminizi imzalama, formları doldurma, vb. Yapmanızı sağlayan gerçekten ücretsiz bir PDF düzenleyicisi bulmak kolay değildir.

 

Bunlardan bazıları, web tarayıcınızda doğru çalışan çevrimiçi PDF editörleridir, bu nedenle tek yapmanız gereken PDF dosyanızı web sitesine yüklemek, istediğiniz değişiklikleri yapmak ve daha sonra bilgisayarınıza geri yüklemek. Bu hızlı bir yoldur – ancak genellikle bir çevrimiçi düzenleyicinin masaüstü karşılığını tam olarak içermediği ve dosyanın internete (hassas içeriğe sahipse endişe yaratan) maruz kaldığı unutulmamalıdır.

 

Bu ücretsiz PDF editörlerinin hepsi aynı özellikleri desteklemediğinden ve bazıları sizin neler yapabileceğiniz ile sınırlı değilse, aynı PDF’yi birden fazla araçta işleyebileceğinizi unutmayın.

 

  • Anahtarlama Biçimleri
    PDF’nin içeriğini değiştirmek zorunda kalmazsanız, bunun yerine başka bir dosya biçimine (örneğin Word için .docx veya bir e-kitap için .epub gibi) ihtiyaç duyarsanız, yardım için dönüştürücüler. Öte yandan, kendiniz bir PDF dosyası olarak kaydetmek istediğiniz bir dosya oluşturabilirsiniz.
  • Microsoft Word: En İyi Seçim
    Microsoft Word 2016 veya 2013 sürümüne sahipseniz, aşağıdaki önerilen tüm programları atlayın: Şu anda elinizde bulunan mükemmel bir PDF düzenleyiciniz var. PDF’yi herhangi bir Word belgesini olduğu gibi açın, PDF’ye dönüştürmek için programa birkaç dakika verin ve sonra da düzenleyin.

 

Not : Programlara yada online editörlere ulaşmak için isimleri üzerine tıklayarak ulaşma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

1- Sejda PDF Editor

Sejda PDF Editor, filigran eklemeden PDF’de önceden var olan metni düzenlemenizi sağlayan çok az PDF editöründen biridir. Çoğu editör, yalnızca kendiniz eklediğiniz metni düzenlemenize veya metin düzenlemeyi desteklemesine izin verir, ancak daha sonra her yere filigranlar atabilirsiniz.

 

Ayrıca, bu araç tamamen web tarayıcınızda çalışabilir, bu yüzden herhangi bir program indirmeye gerek kalmadan gitmek kolaydır. İsterseniz masaüstü sürümünü alabilirsiniz. Bilmeniz gereken çevrimiçi ve masaüstü sürümleri arasında bazı farklılıklar vardır. Örneğin, masaüstü sürümü daha fazla yazı tipi türünü destekler ve çevrimiçi düzenleyicinin yaptığı (Dropbox ve Google Drive’ı destekleyen) URL’leri veya çevrimiçi depolama hizmetlerinden PDF eklemenize izin vermez.

 

Başka bir düzgün özellik, PDF yayıncılarının kullanıcılarına bu çevrimiçi PDF editöründe otomatik olarak dosyayı açmak için tıklayabilecekleri bir bağlantı sağlamasına olanak veren web entegrasyon aracıdır. Yüklenen tüm dosyalar beş saat sonra otomatik olarak Sejda’dan silinir.

 

 

2- Inkscape

Inkscape son derece popüler bir ücretsiz resim görüntüleyici ve editördür, ancak aynı zamanda en fazla PDF editörlerinin sadece ücretli sürümlerinde desteklediği PDF düzenleme işlevlerini de içerir.

 

Inkscape, çok yetenekli bir resim düzenleme programıdır. Bununla birlikte, GIMP, Adobe Photoshop ve diğer görüntü editörleri gibi programlara henüz aşina değilseniz, muhtemelen sizin için biraz ileri düzeydedir.

 

Ancak, PDF düzenleme bağlamında, Inkscape’i yalnızca PDF’deki görüntüleri veya metni silmek veya düzenlemek isterseniz düşünmelisiniz. Önceden hazırlanmış metni düzenlemeniz gerekiyorsa PDF formlarını düzenlemek veya şekiller eklemek ve bu PDF’yi Inkscape’e eklemek için bu listede farklı bir araç kullanmanızı öneririz.

 

 

3- PDFescape Online PDF Editor


PDFescape’in oldukça fazla özelliği var. PDF 100 sayfa veya 10 MB’ı geçmediği sürece tamamen ücretsizdir. Bu düzenleyiciyi kullanarak metni gerçekten değiştiremez veya düzenleyemezsiniz, ancak kendi metinlerinizi, resimlerinizi, bağlantılarınızı, form alanlarınızı vb. ekleyebilirsiniz.

 

Metin aracı çok özelleştirilebilir, böylece kendi bedeninizi, yazı tipinizi, renginizi, hizalamayı seçebilir ve civata, alt çizgi ve italik gibi efektleri uygulayabilirsiniz. Ayrıca, PDF’de çizim yapabilir, yapışkan notlar ekleyebilir, çizili metinler oluşturabilir, kaybolmak istediğiniz her şeyin üzerine beyaz boşluk koyabilir ve çizgiler, işaretler, oklar, ovaller, daireler, dikdörtgenler ve yorumlar ekleyebilirsiniz.

 

PDFescape, PDF’den tek tek sayfaları silmenizi, sayfaları döndürmenizi, sayfanın bazı bölümlerini kırpmanızı, sayfaların sırasını yeniden düzenlemenizi ve diğer PDF’lerden daha fazla sayfa eklemenizi sağlar. Kendi PDF dosyanızı yükleyebilir, URL’yi çevrimiçi PDF’ye yapıştırabilir ve kendi PDF’inizi sıfırdan yazabilirsiniz.

 

Düzenlemeyi tamamladığınızda, bir kullanıcı hesabı oluşturmak zorunda kalmadan PDF dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İlerlemenizi, PDF’yi indirmeden çevrimiçi kaydetmek istiyorsanız, yalnızca bir tanesine ihtiyacınız var. PDFescape, PDFescape Editor olarak adlandırılan bir çevrimdışı PDF editörüne de sahiptir, ancak ücretsiz değildir.

 

 

4- PDF-XChange Editor

PDF-XChange Editor bazı harika araçlar sunar, ancak hepsinin kullanımı ücretsizdir. Özgür olmayan bir özellik kullanırsanız, PDF her sayfada bir filigran ile kaydedilir. Ancak, yalnızca ücretsiz özelliklere bağlı kalırsanız, yine de dosyaya bazı düzenleme yapabilir ve bilgisayarınıza geri kaydedebilirsiniz.

 

PDF’leri bilgisayarınızdan, URL’den, SharePoint’ten, Google Drive’dan ve Dropbox’tan yükleyebilirsiniz. Düzenlenmiş PDF’yi bilgisayarınıza veya bu dosya depolama hizmetlerinden herhangi birine geri kaydedebilirsiniz. PDF-XChange Editor programının birçok özelliği vardır, bu yüzden ilk başta ezici görünebilir. Bununla birlikte, tüm seçeneklerin ve araçların anlaşılması kolaydır ve daha kolay yönetim için kendi bölümlerine ayrılırlar.

 

Bir güzel özellik, tüm form alanlarını vurgulama yeteneğidir, böylece doldurmanız gereken yeri kolayca tespit edebilirsiniz. Bu, bir uygulama gibi birçok form içeren bir PDF düzenliyorsanız gerçekten yararlıdır. Ücretsiz sürüm, düzenlenmiş belgelerinize filigranlar koysa da, bu program varolan metni düzenlemenize, kendi metninizi PDF’ye eklemenize ve belgeden sayfa eklemenize veya silmenize izin verir. Bir flash sürücüde veya normal bir yükleyici olarak kullanmak için bu programı taşınabilir modda indirebilirsiniz.

 

Özelliklerin çoğu ücretsizdir, ancak bazıları değildir. Ücretsiz sürümde yer almayan bir özellik kullanırsanız (bunları kullandığınızda hangi özelliklerin ücretsiz olmadığı size söylenir), kaydedilen PDF dosyasının her sayfanın köşesine bir filigran eklenir.

 

 

5– Smallpdf Online PDF Editor

PDF’ye resim, metin, şekil veya imzanızı eklemenin en hızlı yollarından biri Smallpdf’dir. Bu web sitesi bir PDF yüklemenize, üzerinde değişiklik yapmanıza ve ardından bir kullanıcı hesabı oluşturmanıza veya herhangi bir anti-filigran özelliğini kullanmanıza gerek kalmadan bilgisayarınıza geri kaydetmenizi sağlar.

 

PDF’nizi ayrıca bilgisayarınıza ek olarak Dropbox veya Google Drive hesabınıza da açabilir ve / veya kaydedebilirsiniz. Üç şekli bir PDF’ye Smallpdf ile aktarabilirsiniz: kare, daire veya ok. Nesnenin ana rengini ve çizgi rengini ve kenarının kalınlığını değiştirebilirsiniz.

 

Metin boyutu küçük, küçük, normal, büyük veya büyük olabilir, ancak yalnızca üç yazı tipi kullanılabilir. Eklediğiniz herhangi bir metnin rengini değiştirebilirsiniz. PDF’yi düzenlemeyi tamamladığınızda, APPLY düğmesine basmanız yeterlidir ve daha sonra kaydetmek istediğiniz yere karar verin. Sayfaları belgeden çıkarmak istiyorsanız, düzenlenmiş PDF’yi Smallpdf’ın PDF ayırıcı aracıyla da çalıştırabilirsiniz. Bir saat içinde iki PDF’yi düzenlerseniz, web sitesini kullanmaya devam etmek istiyorsanız Smallpdf Pro’ya yükseltmeniz gerekir. Ya da başka bir tane düzenlemek için bir saat bekleyebilirsiniz.

Ücretsiz En İyi 5 PDF Editörü YAPILAN YORUMLAR