Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

TikTok

Los Angeles ta 1 Ağustos 2018 tarihinde dünyanın en hızlı büyüyen kısa video uygulamalarından iki tanesi olan musical.ly ve TikTok‘un yeni bir küresel uygulama oluşturmak için birleşeceği açıklandı. TikTok adını tutan yeni geliştirilmiş platform, birleşik bir kullanıcı deneyimi yaratıyor, yeni bir logo ve kullanıcı arayüzü sunuyor ve video oluşturma için daha fazla özellik sunuyor. TikTok ve müzikalin en iyilerini bir araya getirerek, TikTok kısa formlu video içeriği oluşturma ve tüketimi için dünyanın bir numaralı hedefi haline geldi.

 

Geliştirilmiş uygulama, kullanıcılara zahmetsiz, çekici ve kişiselleştirilmiş bir görüntüleme deneyimi sunacak. Mevcut içerik oluşturucuların hesapları, içeriği ve hayran kitlesi, yeni TikTok uygulamasına otomatik olarak geçecek ve içerik oluşturucuların önceden sahip oldukları tüm içeriği ve hayranlarını koruyacak ve daha önce hiç olmadığı kadar büyük ve daha çeşitli bir küresel kitleye ulaşma fırsatından yararlanacak.

 

TikTok, her iki uygulamanın en popüler öğelerini, kullanıcı tercihlerini temel alan kişiselleştirilmiş video önerilerinin benzersiz bir şekilde sunulduğu “For You” feed’in yanı sıra, kullanıcıların topluluğunu öne çıkaran bir feed ile birleştirir. App de dahil olmak üzere yeni yaklaşan özellikleri tanıtacak:

  • Kullanıcının arkadaşlarının videolarını doğrudan telefondan yanıtlamasına izin veren bir “tepki” özelliği
  • Etkileşimli hareket filtreleri gibi gelişmiş yaratıcı araçlar, funhouse ayna kamera efektleri gibi özelliklerin kilidini açar;
  • Sadece yanıp sönerek etkinleştirilebilen VR tipi filtreler;
  • Yeşil ekran benzeri arka plan efektleri;

 

Musical.ly’nin kurucu ortağı ve TikTok’un Kıdemli Başkan Yardımcısı Alex Zhu şunları söyledi: “müzikal kısa bir süre önce 100 milyon aylık aktif kullanıcıların yeni bir dönüm noktasına ulaştı ve yeni bir bölüme girmek için heyecan duyuyoruz. TikTok, saatin geçtiği saat, video platformunun kısa doğasını temsil ediyor.Yeni adıyla dünyanın yaratıcılığını ve bilgisini yakalamak ve herkese her değerli yaşam anını hazmedmeyi hatırlatmak istiyoruz.Toplamı birleştirmek TikTok’un ortak misyonuyla doğal bir uyum Her iki deneyim – herkesin yaratıcı olabileceği bir topluluk yaratmak. ”

 

Yeni TikTok uygulaması, ilham verici içerikler, hayranları ve içerik oluşturucuları bağlamanın daha iyi yollarını ve yaratıcılığı güçlendiren ve her kullanıcının her saniye değerli kılan kısa video klipler aracılığıyla unutulmaz anlarını paylaşmasına ve kutlamasına izin veren kullanımı kolay video yakalama ve düzenleme araçları sunar. . TikTok’un içerik oluşturuculara olan bağlılığının bir parçası olarak, TikTok, teknik destek, performans bilgileri ve büyüme stratejisi hakkında rehberlik sunmak için bir dizi yeni içerik oluşturucu programı yayınlayacak.

 

TikTok, kullanıcılar ve içerik oluşturucular için olumlu bir ortam yaratmaya kendini adamıştır. Geliştirilmiş bir kullanıcı deneyimine ek olarak, TikTok, kullanıcıların bir dizi konuyu gezinmesine ve güvenli ve misafirperver hissettiren bir çevrimiçi deneyim oluşturmasına yardımcı olacak ipuçları ve kaynaklar sağlamaya adanmış yeni bir güvenlik merkezi başlatıyor. Geliştirilmiş uygulama, kullanıcılar iki saatten fazla bir süredir TikTok’tayken ekran zaman yönetimi uyarısıyla yeni bir dijital refah özelliği de sunuyor.

 

TikTok şimdi App Store veya Google Play hikayeleri aracılığıyla her yerde yeni kullanıcılara açıktır. Mevcut müzikal kullanıcıları, mevcut uygulamayı güncellediklerinde otomatik olarak TikTok’a geçecek.

 

Platformların birleştirilmesi, kullanıcıların TikTok ve müzikal’in zaten var olduğu yerlerin yanı sıra Kuzey Amerika, Latin Amerika, EMEA, Asya boyunca uygulama mağazalarında bulunan genişletilmiş bir ağa katılmalarını sağlıyor.

 

TikTok kısa biçimdeki mobil videolar için bir hedeftir. Misyonumuz, dünyadaki yaratıcılığı, bilgiyi ve önemli anları doğrudan cep telefonundan yakalamak ve sunmaktır. TikTok, herkesin bir içerik oluşturucu olmasını sağlar ve kullanıcıları tutkularını ve yaratıcı ifadelerini videolarıyla paylaşmaya teşvik eder. TikTok, Los Angeles, California’da, Londra, Tokyo, Seul, Şanghay, Pekin, Singapur, Jakarta, Mumbai ve Moskova gibi global ofisleri ile hizmet vermektedir. 2018’in başlarında, TikTok dünyanın en çok indirilen uygulamalarından biriydi. TikTok, iOS ve Android için dünya çapında kullanılabilir.

TikTok YAPILAN YORUMLAR