Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

RetroShare

Retroshare programı sizin ve arkadaşlarınız arasında bilgisayar ağı oluşturmak için şifreli bağlantılar kurar ve bunun üzerine çeşitli dağıtılmış hizmetler sunar: forumlar, kanallar, sohbet, posta gibi gibi. Retroshare tamamen merkezi değildir ve maksimum güvenlik ve anonimlik sağlamak için tasarlanmıştır. Kullanıcılarını doğrudan arkadaşlarının ötesinde. Retroshare tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Android, Linux, MacOS ve Windows’da kullanılabilir. Gizli maliyetler, reklam yok ve hizmet şartları yok.

 

RetroShare programı ile aşağıda yer alan şeyleri yapabilmeniz mümkündür.

 

 • Sohbet
  Metin ve resim gönder. Merkezi olmayan sohbet odalarında (IRC gibi) çeşitli kişilerle tartışın. Zengin smiley seti ile duygularınızı ifade edin. Arkadaşlarınızla güvenle sohbet etmek için uzak sohbet kullanın.
 • Posta
  Şifreli mesajları ağın diğer üyelerine gönder. Retroshare, çevrimdışı olduğunuzda iletilerinizi iletmek için arkadaşlarınızın düğümlerindeki iletileri güvenli bir şekilde saklar.
 • Dosya paylaşımı
  Dosyaları arkadaşlarınızla veya tüm ağ ile paylaşın. Dosyaları bulmak için aramayı kullanın. Retroshare, transferleri hızlandırmak için BitTorrent’e benzer bir şekilde kaynıyor. Bu büyük dosyaları paylaşmayı mümkün kılar. Gizliliğiniz ve anonimliğiniz, anonim tüneli olan doğrudan arkadaşların ötesinde garantilidir.
 • Forum
  Forum yazılarını çevrimdışı olarak okuyabilir ve yazabilirsiniz. Bu hareket halindeyken mükemmel. İnternet bağlantınız olduğunda, Retroshare otomatik olarak arkadaşlarınızla forumları senkronize eder. Merkezi olmayan forumlar tasarım gereği sansüre dayanıklıdır.
 • Bağlantılar
  Favori bağlantılarınızı paylaşın. Diğerleri gibi bağlantıları görün. Yerleşik yorumlama sistemini kullanarak oy verin ve tartışın.
 • Kanallar
  Kanallar dosyalarınızı yayınlamanıza olanak tanır. Kanallara abone olabilir ve en son dosyaları otomatik olarak indirebilirsiniz; dosyalara yorum yapın ve arkadaşlarınıza gönderin.
 • IP’nizi Tor / I2P ile koruyun
  Retroshare opsiyonel olarak Tor ve I2P ağları üzerinden kullanılabilir. Bunu yaptığınızda, arkadaş düğümleri bile IP’nizi göremez, bu da bilinmeyen kişilere güvenli ve anonim bir şekilde bağlanmasına olanak tanır. Tor’u kullanmak için normal bir Retroshare düğümünü her zaman yapılandırmak mümkün olsa da, Tor’u otomatik olarak yerleştiren ve yöneten, işleri kolaylaştırmak için özel yapılar sağlıyoruz. Güvenilmeyen kullanıcılara bağlanırken yazılımı güvenli bir şekilde denemek için mükemmel bir yoldur.
 • Ses ve Görüntü (Deneysel Prototip)
  VoIP eklentisi ile ücretsiz ve güvenli aramalar yapın. Video görüşmesi ile yüz yüze görüşün.
RetroShare YAPILAN YORUMLAR