Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Remote Play

Eğer PS4 ‘te yer alan oyunlarınızı bilgisayarınız üzerinden uzaktan oynatma ve yönetme işlemini gerçekleştirmek istiyor iseniz kullanmanız gereken program Remote Play uygulamasıdır.

 

Remote Play uygulamasını Mac ve Windows platformları desteklemektedir. Bu sayede ister Mac işletim sistemini isterseniz de Windows işletim sistemine sahip olun kolay bir şekilde PS4 ‘te oynadığınız oyunları bilgisayarınız üzerinden oynatabilecek duruma geleceksiniz.

 

Bu uygulamayı kullanabilmek için ise öncelikle PlayStation üzerinden :

Bu uygulamayı kullanmadan önce, PS4™ sisteminizde aşağıdakini yapmanız gerekir.

  • Uzaktan Oynatmayı etkinleştirin. (Ayarlar) > [Uzaktan Oynatma Bağlantı Ayarları] öğesini seçin ve sonra [Uzaktan Oynatmayı Etkinleştir] onay kutusunu seçin.
  • Sistemi birincil PS4™ sisteminiz olarak etkinleştirin.  (Ayarlar) > [Hesap Yönetimi] > [Ana PS4 Sistemi Olarak Etkinleştir] > [Etkinleştir]’i seçin.
  • PS4™ sisteminiz dinlenme modundayken Uzaktan Oynatma’yı başlatmak için,  (Ayarlar) > [Güç Tasarrufu Ayarları] > [Dinlenme Modunda Kullanılabilen Özellikleri Ayarla] öğesini seçin. Sonra [İnternete Bağlı Kal] ve [PS4 Sisteminin Ağdan Açılmasını Etkinleştir] onay kutularını seçin.

 

Daha sonrasında ise bilgisayarınız üzerinden :

  1. PS4™ sisteminizi açın veya dinlenme moduna getirin.
  2. Bir kontrol cihazını bilgisayarınıza USB kablosuyla bağlayın veya DUALSHOCK™4 USB kablosuz adaptör kullanarak eşleştirin.
  3. Bilgisayarınızda (PS4 Sistemini Uzaktan Oynatma) uygulamasını başlatın ve sonra [Başlat] öğesini tıklayın.
  4. PS4™ sisteminiz için Sony Entertainment Network hesabınıza giriş yapın.

 

Eğer bilgisayarınız üzerinden PS4 oynamak istiyor iseniz aşağıda yer alan makaleyi göz gezdirerek detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. “Bilgisayardan PS4 Oynama” adlı yazının üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Remote Play YAPILAN YORUMLAR