Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

RegScanner

RegScanner, Kayıt Defteri’ni taramanıza, belirtilen arama kriterlerine uyan istediğiniz Kayıt Defteri değerlerini bulmanızı ve bunları tek bir listede görüntülemenizi sağlayan küçük bir yardımcı programdır. Kayıt Defteri değerlerini bulduktan sonra, istediğiniz kayıt defteri öğesini çift tıklatarak RegEdit’te doğru değere kolayca atlayabilirsiniz. Bulunan Kayıt Defteri değerlerini RegEdit’de kullanılabilen bir .reg dosyasına da verebilirsiniz.

 

Bu programı çalıştırmak için her hangi bir şekilde ek bir DLL ‘e ihtiyaç duymaz. Bağımsız olarak çalışabilir ve regscanner.exe dosyası üzerine tıkladıktan sonrasında başarı ile çalıştırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt Defterinde düzenleme yaparken bu program dahilinde her şey sizin sorumluluğunuzdadır. Yapmış olduğunuz yanlış seçenekler yüzünden program sorumlu tutulamaz.

 

Silme özelliği RegScanner  programı kullanıcılarının birçok isteğinden sonra 1.80 sürümünde eklendi. Bu özellik, arama işleminde bulunan istenmeyen Kayıt defteri anahtarlarını ve değerleri kolayca silmenizi sağlar. Bununla birlikte, yanlışlıkla silme eyleminden kaynaklanma olasılığını azaltmak için bu özellik şu şekilde çalışır:

 

  • Herhangi bir silme eyleminden önce, RegScanner size silmek isteyip istemediğinizi soracaktır ve varsayılan cevap Hayır’dır.
  • Bir değer ögesini sildiğiniz de, yalnızca değer silinir; bir tuşu sildiğiniz de, tüm anahtar silinir.
  • Bir veya daha fazla alt anahtar varsa bir anahtar silinmez.
  • Her silmek için, silme değerleri / tuşları, RegScanner.exe klasöründe bulunan bir .bak dosyasına eklenir
  • RegScanner .bak dosyası oluşturulamazsa, seçilen öğeler silinmez.
RegScanner YAPILAN YORUMLAR