Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Prime95

 Prime95 bilgisayarınızdaki zayıflamış donanımların bulunmasını sağlayan bir program. Temel mantığı ise bilgisayarınızı zorlayarak sorun çıkartan donanımları bulmak üzerine.

 

Prime95 ile bilgisayarınızın işlemcisi oldukça zorlanır. Bir nevi dayanıklılık veya stres testi denebilecek uygulamalardan geçirilir. Bu zorlamadan sonra işlemcinin performansının düşüp düşmediğine bakılır. Bu programı daha ziyade işlemcinin tamamına yakınını kullanacağınız uygulamalarda neler olabileceğini görmek için deneyebilirsiniz. Onun haricinde günlük uygulamalar ve oyunlar işlemcinizin limitine kadar zorlamaz diye tahmin ediyorum.

 

Prime95 programını kullanırken dikkatli olmanız gerektiğini de unutmayın. Eğer bilgisayarınızın iyi bir soğutması yoksa bazı donanımlarınız zarar görebilir. Eğer bu konuda bir yetkinliğiniz yoksa programı kullanmamanızı veya iyi bir araştırma yapmanızı öneririm. Eğer bilgisayarınız bu tarz bir dayanıklılık testini kaldıramayacak durumdaysa böyle bir riskin altına girmemenizi öneririm.

Prime95 YAPILAN YORUMLAR