Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Plexamp

Plexamp bir medya oynatıcısıdır. Bu sayede bilgisayarınızda bir mp3 çalara ihtiyacınız var ise Plexamp ı rahatça kullanabilirsiniz. İsterseniz biraz daha Plexamp hakkında daha detaylı bir bilgiye ulaşmak için kurucusunun yazmış olduğu blog yazısına göz atalım.

 

 

2017 yılının Aralık ayının 18 inci gününde Plexamp adı verilen bir projeyi tamamlıyoruz. Müzik için Plex’i kullanan veya kullanmayı düşünen herkese hitap etme olasılığı yüksektir. Boş zamanlarında Plex içinde bir avuç insan tarafından inşa edilmiş, geçmişe saygı, deneme ve oyun için bir test yatağı ve açık bir şekilde yeni ve yeni JavaScript özelliklerini öğrenmenin bir yolu. Daha fazla ado olmadan, bir giriş için bunları onlara devredeceğiz!

 

Küçük, güçlü, güzel

Müzik seviyoruz. Plex’i seviyoruz. O tutkuları birleştirebileceğimizi düşündük. Her şey bir bira üzerinde başladı – en büyük şeylerin yaptığı gibi – küçük ve güçlü bir müzik çaların 2017 yılında nasıl görünebileceğini yeniden düşünmek. En klasik ve sevilen küçük müzik çalar Winamp, ilk kez neredeyse tam olarak TWENTY yıl önce piyasaya sürüldü. Düşük düzeyli bir dilde yazılmış, Windows çalıştı ve yerel (veya ağa bağlı) dosya sisteminde dosya çalmakla sınırlıydı.

 

Öte yandan, Plex, sınıfının en iyisi olan bir istemci / sunucu modeli, son derece metadata zengin bir kütüphane sağlar, son derece portatiftir ve tüm müzik koleksiyonunuza dünyanın herhangi bir yerinden erişmenizi sağlar; Bunu benzer şekilde mükemmel bir müzik çalarla eşleştirmek istedik. Kelimenin tam anlamıyla tek gereksinimimiz “küçük” idi; Plex’in halihazırda çok sayıda büyük uygulaması var, ancak masaüstünde göze çarpmayan bir şekilde oturan, baştan çıkarıcı ve zevk veren hiçbir şey yok. Tasarımı bile tek bir basit pencereyle sınırlandırmaya bile zorlandık.

 

Uygulamayı oluşturmak için bir platform olarak hızla Electron’a yerleştik. ES7, Electron, React ve MobX’in kombinasyonu hızla kullanılan inanılmaz derecede üretken (ve eğlenceli!) Bir dizi teknolojiye dönüştü. Gerçek ses oynatıcısına gelince, Web Audio ile kolay ve hatta mümkün olmayan şeyler yapmak istedik, bu yüzden Music Player Daemon (MPD) adı verilen zengin, taşınabilir, açık kaynaklı bir ses çalar seçtik.

 

Uygulamanın birden fazla Elektron işlemi, bir oyuncu sunucu işlemi (uzaktan kontrol edilmek için) ve MPD oynatıcı süreci oluştururken, bir bütünün özetini sunması şaşırtıcı ya da çılgın (muhtemelen her ikisinden de biraz). Ve muhtemelen en küçük Plex oynatıcının (piksel boyutuna göre) olduğunu görmezden gelerek, zengin işlevselliklere sahiptir!

Plexamp YAPILAN YORUMLAR