Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Opera Neon

 Opera Neon özellikle farklı tasarımıyla ön plana çıkan bir tarayıcı. Çift sekme ve bilgisayar arka planını kullanma gibi özelliklerinden ötürü diğer tarayıcılardan sıyrılıyor ve geleceğin tarayıcısı sloganıyla kullanıma sunuluyor.

 

Chrome , Firefox , Int. Explorer ve buna benzer pek çok tarayıcının hızı , sunduğu özellikler vs. değişse de arayüzü aynıdır ve bir tarayıcıdan diğerine geçmekte kullanıcılar zorlanmaz. Fakat Opera Neon ilk bakışta diğer tarayıcılardan sıyrılan bir görünüme sahip olduğunu belli ediyor.

 

Opera Neon arka plan olarak bilgisayar arka planınızı kullanıyor. Dilerseniz 2 sekmeyi ortalayarak kullanabiliyorsunuz. Şüphesiz bu pek çok işinizi daha kısa sürede halletmenize yarayacaktır. Opera Neon’da bulunan sekme balonları da güzel bir görünüm sağlıyor. Fakat tüm bu iyi özelliklerin yanında arayüz farklılığı ciddi bir sorun teşkil edebilir gibi görünüyor. Zira pek çok kullanıcının alıştığı tarayıcı düzeninden vazgeçmesi kolay olmayacaktır. Bunun yanında eklenti özelliğinin de olmaması bu tarayıcıyı geri plana itiyor.

 

Opera Neon bir tasarım çalışması ve bu çalışmadaki bazı özellikleri diğer tarayıcılarda da görebiliriz.

Opera Neon YAPILAN YORUMLAR