Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

MyPaint

MyPaint, Martin Renold’un bir Wacom grafik tabletini satın almasıyla 2004 yılında başladı. Kullanmakta olduğu programın çok hızlı karalama yaparken bazen felç geçirdiğini fark etti. Fırçasının basınca ve hıza farklı bir şekilde tepki göstermesi durumunda daha etkileyici olabileceğini düşündü.

 

Martin birkaç prototip yazdı ve mühendislik çalışmalarında öğrendiğini uyguladı. Basit programı basit bir dijital tuval ile bir fırça editörüne dönüştü. 2006 yılında Martin, 0.4 sürümünü yayınladı ve tamamlandığını düşündü. MyPaint şimdi yapmak istediği her şeyi yaptı, ancak sanatçılar bunu buldu ve kullanmaya başladı. Bazıları da Martin’in istediği özellikleri sordu, bu yüzden gelişme devam etti. O zamandan bu yana, daha birçok kod katkıda bulunmuş veya MyPaint hakkında internete yayılmıştır.

 

Bugün hızlı ileri MyPaint programı, dijital ressamlar için çevik, dikkat dağıtıcı ve kolay bir araçtır. Wacom tarafından üretilen grafik tabletleri ve birçok benzer cihazı destekler. Fırça motoru çok yönlü ve yapılandırılabilir, kullanışlı ve üretken araçlar sunar.

 

Standart fırçalar, kömür, kurşun kalem, mürekkep veya boya gibi geleneksel ortamları taklit edebilir. Ancak kendinizi sadece standart olanlarla sınırlamak zorunda değilsiniz. Geleneksel bir şeye benzemeyen etkileyici, sanatsal yeni fırçalar yapmak kolaydır.

 

Tam ekran modu, sadece fırçanız ve yaratıcılığınızı bırakarak arabirimi çözer. İhtiyacınız olduğunda, istediğiniz araçları yine de ortaya çıkarabilirsiniz. Bu dikkat dağıtıcı yaklaşım, yaptığınız araçla değil, yaptığınız sanatla daha iyi odaklanabileceğiniz anlamına gelir.

 

MyPaint’in sadeliği vardır, ancak size harika sanat eserleri yaratmak için ihtiyacınız olan tüm araçları sunar.

 

Sayısız sanatçı, dijital ressam ve konsept sanatçısı David Revoy’un da aralarında bulunduğu MyPaint’i kullanıyor. DeviantArt ve Tumblr’da büyüyen MyPaint kullanıcı topluluklarını bulacaksınız. MyPaint, Linux sanat dünyasından geliyor, ancak Mac OS X ve Windows bağlantı noktaları da var. Artık herkes MyPaint’i indirebilir ve onların kalbine çekebilir!

MyPaint YAPILAN YORUMLAR