Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

MuPDF

MuPDF, hafif bir PDF, XPS ve E-kitap görüntüleyicisidir. MuPDF, bir yazılım kütüphanesi, komut satırı araçları ve çeşitli platformlar için görüntüleyenlerden oluşur.

 

MuPDF’deki renderer, yüksek kaliteli anti-aliased grafikler için uyarlanmıştır. Yazdırılan bir sayfanın görüntüsünü ekranda yeniden üretmede en yüksek doğruluk için bir pikselin kesirleri içerisine doğru metrikler ve boşluklarla metin oluşturur.

 

Görüntüleyici küçük, hızlı ve eksiksiz. PDF, XPS, OpenXPS, CBZ, EPUB ve FictionBook 2 gibi pek çok belge formatını destekler. PDF belgelerine açıklama ekleyebilir ve mobil görüntüleyicilerle formları doldurabilirsiniz (bu özellik yakında masaüstü görüntüleyicisine de geliyor).

 

Komut satırı araçları, belgeleri HTML, SVG, PDF ve CBZ gibi diğer biçimlere açıklama eklemenize, düzenlemenize ve dönüştürmenize olanak tanır. Javascript kullanarak belgeleri işlemek için komut dosyaları da yazabilirsiniz.

 

Kütüphane, portatif C’de modüler olarak yazılmıştır, böylece eğer istenirse özellikler bütünleştiriciler tarafından eklenebilir ve çıkarılabilir. Ayrıca, hem Java’nın Java’sında hem de Android’de çalışan JNI’yi kullanan bir Java kütüphanesine sahiptirler.

MuPDF YAPILAN YORUMLAR