Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Minecraft

Minecraft, yaratıcılık, keşfetme, macera ve bloklarla dolu bir dünyada yaşamaya çalıştığınız java oyunudur. Oyunda bir nevi lego havası vardır. İstediğiniz gibi hareket etmekte özgür olduğunuz bir oyundur. İlerlerken, geleceği düşünüp materyalleri toplamayı da unutmamanızı öneriyoruz.

 

Minecraft, ile geliştirmenin yanı sıra, yıkmanın da zevkini çıkartabilirsiniz. Oluşturduğunuz blokları temizleyerek karakterinizi bir döngüye sokabilirsiniz. Kendinize ait bir dünya yapmak için, ağaçları kesip hayal gücünüzün yettiği kadar eşyalar yapabilirsiniz. Bloklardan yaşamak istediğiniz gibi evler inşa edebilirsiniz.

 

İnşa etmek ve yıkmak bu oyunda sadece bir bölüm. Diğer bir bölüm ise hayatta kalabilmek. Hayatta kalabilmek için geceleri çok dikkatli olmalısın. Çünkü geceleri, dışarıda seni bekleyen büyük tehlikeler vardır. Gece çöktüğünde mağaralarından büyük örümceklerle, iskeletlerle ve korkutucu olan sürüngenlerle karşılaşma riskin olabilir. Bunlar için oyunun başlangıcında sizlere verilen kılıcınızı kullanmanızı öneriyoruz.

 

Mevcut dünyanızda hayatta kalabilmek için kılıçtan çok daha fazlasına ihtiyacınızın bulunduğunu söylememiz gerekiyor. Herkesin yemek ihtiyacı olduğu gibi Minecraft karakterinizin de yemeğe ihtiyacı bulunuyor. Bunun için bulunduğunuz ortamlardan farklı yerler keşfetmenizi öneririz. Yemek yemezsen ölürsün.

 

Minecraft, görsellerinin aksine çok güzel bir oyundur. Dünya çapında çok büyük bir oynayıcı kitlesi bulunmaktadır. Oyunu Windows, MacOS, Android, iOS, Linux, Windows Phone, Gear VR, Xbox, PlayStation ve Kindle Fire gibi bütün platformlarda oynayabilirsiniz.

Minecraft YAPILAN YORUMLAR