Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

MDB Viewer Plus

MDB Viewer Plus, Microsoft Access MDB ve ACCDB veritabanı dosyalarını açmak için ücretsiz bir görüntüleyici ve editördür. Çalıştırmak için kurulmasına gerek yoktur. Windows’un bir parçası olarak yüklü olan Microsoft Data Access Components’ı (MDAC) kullanır.

MDB Viewer Plus, MDB ve ACCDB dosyalarını açmak, görüntülemek, düzenlemek, filtrelemek, sıralamak, içe aktarmak, dışa aktarmak, değiştirmek ve aramak için ücretsiz, hızlı ve kolay bir yol sağlamak amacıyla yazılmıştır. Bu, kendim gibi yazılım geliştiriciler için kendilerine özel yazılımlar için bir arka uç veritabanı olarak Access veritabanlarını kullanan kişiler için kullanışlıdır. MDB Viewer Plus, bu veritabanlarını görüntülemek ve düzenlemek için uygun bir yol sağlar. Tablo bilgi ekranı, bir tablodaki alan adlarının listesini panoya kopyalama yeteneğine bile sahiptir. Bir geliştirici daha sonra bu listeyi doğrudan erişim için kaynak koduna yapıştırabilir.

 

MDB ve ACCDB dosyaları Microsoft Access Veritabanı dosyalarıdır. ACCDB, orijinal MDB dosyasının daha yeni formatıdır. Hem Accdb hem de MDB dosyaları MDB Viewer Plus ile açılabilir.

 

MDB Viewer Plus, Access yüklü olmadan MDB dosyalarını ve Accdb dosyalarını açmak için kullanılabilir. Açık seçeneklerde belirtilmişse, çalışma grubu dosyalarını da kullanacaktır. Çalışma grupları dosyaları (MDW) açık seçenekler kullanılarak belirtilebilir.

Çok sayıda MDB dosyasını sık sık açmanız ve görüntülemeniz gerekiyorsa. MDB ve Accdb dosyalarını MDB Viewer Plus ile ilişkilendirerek, kaşifde çift tıkladığınızda MDB Viewer Plus ile açabilirsiniz.

Her zaman aynı MDB veya ACCDB dosyasını kullanıyorsanız, masaüstünüzde MDB Viewer Plus’a bir kısayol oluşturabilir ve MDB dosyasını bir çalışma zamanı parametresi olarak belirtebilirsiniz.

MDB Viewer Plus YAPILAN YORUMLAR