Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Kodi

Kodi medya sevgisinden doğdu. Tüm dijital medyanızı birlikte güzel ve kullanıcı dostu bir pakete getiren bir eğlence merkezidir. % 100 ücretsiz ve açık kaynaklıdır, çok özelleştirilebilir ve çok çeşitli cihazlarda çalışır. Özel bir gönüllü ekip ve büyük bir topluluk tarafından desteklenmektedir.

 

Kodi (eskiden XBMC olarak bilinir), Linux, OSX, Windows, iOS ve Android üzerinde kurulabilen, 10 metrelik bir kullanıcı arayüzü içeren, ödüllü bir ücretsiz ve açık kaynak (GPL) medya oynatıcı ve eğlence merkezidir. televizyonlar ve uzaktan kumandalar.

 

Kullanıcıların yerel ve ağ depolama ortamından ve internetten en çok video, müzik, podcast ve diğer dijital medya dosyalarını oynatmalarını ve görüntülemelerini sağlar. Forumlarımız ve Wiki, uygulama geliştiricisine kadar yeni kullanıcı için bilgi birikimi ve yardım ile dolu.

 

Kodi nihai eğlence merkezi yazılımıdır. Bulduğunuz hemen hemen her tür medya çalıyor ve bunu yaparken harika görünüyor! Bu sadece Kodi’nin öne çıktığı birkaç şey, neden bugün kendiniz denemiyorsunuz?

 

  • Kodi, mp3, flac, wav ve wma formatları dahil tüm müziklerinizi çalabilir. Müzik koleksiyonunuzun nihai kontrolü için işaret sayfası, etiket okuma desteği ve akıllı oynatma listelerine sahiptir.
  • Kodi de Film yapabilir! Akıcı online medya da dahil olmak üzere tüm ana video formatlarını destekleyen Kodi, Movie koleksiyonunuzu kolaylıkla içe aktarabilir, oynatabilir.
  • TV Şovları kütüphanesi, posterler veya afişler, izlenen etiketler, gösterimleri ve oyuncuları içeren bölüm ve sezon görünümlerini destekler. Gelişiminizi takip etmek için harika.
  • Resimleri bir kütüphaneye içe aktarın ve farklı görünümlere göz atın, bir slayt gösterisi başlatın, uzaktan kumandayı kullanarak hepsini sıralayın veya filtreleyin.
  • Kodi, kullanımı kolay arayüzden canlı TV izlemenizi ve kaydetmenizi sağlar. MediaPortal, MythTV, NextPVR, Tvheadend ve çok daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi popüler arka plan ile çalışır.
  • Kodi arayüzün bütün görünümünü derileri ile tamamen değiştirmenize izin verir. Sizin zevkinize (veya salonunuza) uyan bir şey bulacağınızdan şüphemiz yok.
  • Kodi’nin gerçek gücü, kullanıcı tarafından oluşturulan Eklentilerin geniş seçiminden gelir. Popüler web hizmetleri, uygulamalar ve komut dosyaları için Eklenti vardır.
  • JSON-RPC tabanlı uzak arabirimini kullanarak Kodi ile etkileşime geçin. Bu, uzaktan kumandalar, web tarayıcıları ve üçüncü taraf araçları için Kodi’yi bir sonraki seviyeye taşımak için pek çok olasılık getiriyor.
  • Yüzlerce uzaktan kumanda, CEC uyumlu TV veya yeni Smartphone ve Tablet Uygulamaları’ndan biri olan Kodi, medyanızı istediğiniz şekilde kontrol etmenizi sağlar.