Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Klavye Tuş Testi Programı

Klavye tuş testi işlemi ile beraberinde klavyeniz de yer alan çalışmadığını düşündüğünüz tuşları görebilmenizi sağlayan bir program var dersek, ne dersiniz ? Muhteşem değil mi ! Kurulum gerektirmeyen ve 56 KB ‘lık boyutu ile beraberinde bilgisayarınıza indirdiğiniz bu program sayesinde klavyeniz de yer alan tuşları teker teker kontrol edebilirsiniz.

 

Zaman geçtikçe klavyelerde uzun kullanımlar sonucu bazı sorunlar oluşmaktadır. Durum böyle olunca ise bazı yıpranmalar sonucunda klavyeden bazı tuşlar ömrünü tamamlamış olabilirler. Bunları kontrol etmenin en iyi yollarından bir tanesi de Klavye Tuş Testi Programı ‘nı kullanmaktan geçer.

 

Eğer İndirme linki çalışmıyor ise bu linki kullanarak indirebilirsiniz : Klavye Tuş Testi

 

Programın çalışma mantığına bakacak olur isek ; programı açtıktan sonrasında bilgisayarınızda yer alan klavyeden tuşların her birine teker teker basarak ve bastığınız tuş eğer çalışıyor ise ekranda yer alacak olan Klavye Tuş Test Programında kısımda o tuşun alanı yanacaktır. Yukarıda yer alan metin kısmında ise o tuşun çalışıp çalışmayacağını ve ne yazacağına bakarak buna ek olarak karar vermenizde mümkündür. Tüm tuşlara basım işlemini gerçekleştirdikten sonrasında sönük kalan alanlarda yer alan tuşların klavyeniz de çalışmadığı kararına ulaşabilirsiniz.

 

Klavyemizde yer alan her bir tuş birer ASCII koduna sahiptir. Klavyemizde yer alan bazı tuşlardan birden fazla bulunması durumunda ise bir tuşa bastığınızda eğer ekranda o tuştan iki den fazla var ise aynı anda ikisi de çalışıyor olarak gözükecektir. Bu durumdan kurtulmak için programın sol alt tarafında yer alan “Reset At” butonuna tıklayarak programı baştan çalıştırıp diğer tuş kontrollerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Klavye Tuş Testi Programı YAPILAN YORUMLAR