Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Keybase

Keybase cep telefonları ve bilgisayarlar için yeni ve ücretsiz bir güvenlik uygulaması. Aramızdaki geeksler için: açık kaynak kodlu ve açık anahtarlı şifreleme ile destekleniyor.

 

Keybase herkes içindir. Tüm cihazlarınız arasında uçtan uca şifrelenmiş durumlar dışında tüm dünya için bir gevşeklik hayal edin. Veya sunucunun dosyalarınızı sızamadığı veya saldırıya uğramayacağı bir Ekip Dropbox’ı.

 

Keybase, sosyal medya kimliklerini genel olarak denetlenebilir bir şekilde şifreleyen anahtar bir dizindir. Keybase, uçtan uca şifreli sohbet ve bulut depolama sistemi sunar; sırasıyla Keybase Chat ve Keybase dosya sistemi olarak adlandırılır. Dosya sisteminin genel kısmına yerleştirilen dosyalar, yerel bir uç noktadan ve yerel olarak Keybase istemcisi tarafından monte edilen bir dosya sisteminden sunulur.

 

Keybase, Twitter, GitHub, Facebook, Reddit ve Hacker News kimliklerini, Bitcoin ve Zcash cüzdan adresleriyle birlikte şifreleme anahtarlarına herkese açık olarak destekliyor. Keybase, halka açık ilk yayınlanmasından bu yana Coinbase kimliklerini destekledi, ancak Coinbase’in kamu ödeme sayfalarını sonlandırdığı 17 Mart 2017’de bunu yapmayı bıraktı.

 

Keybase, kullanıcıların belirli çevrimiçi kimlikler (Twitter veya reddit hesabı gibi) ile şifreleme anahtarları arasında bir bağlantıyı “kanıtlamalarına” olanak tanır. OAuth gibi bir sistem kullanmak yerine, kimlikler, kullanıcının sahipliğini kanıtlamak istediği hesap olarak imzalı bir beyanname gönderilerek kanıtlanır. Bu, kimlik kanıtlarının herkese açık olarak doğrulanabilir olmasını sağlar – hizmetin gerçeğe uygun olduğuna güvenmek yerine, bir kullanıcı ilgili kanıt ifadelerini kendileri bulabilir ve kontrol edebilir ve Keybase istemcisi bunu otomatik olarak yapar.

Keybase BENZER İÇERİKLER
Keybase YAPILAN YORUMLAR