Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

ICQ

ICQ bir zamanlar oldukça popüler olan bir chat programıdır. En çok kullanılan chat programlarından biridir. İsmi İngilizce “I seek you.” yani seni arıyorum anlamına gelmektedir.

 

ICQ programını güncelleyerek yeni chat programları arasında kendine bir yer edinmeye çalışıyor. Programın eski ve sadık kullanıcıları halihazırda zaten kullanıyorlar. Fakat ICQ programının Türkiye’de bir kitle yaratabildiğini söylemek ise oldukça zor. Baştan sizi uyarayım , arkadaşlarınız ile bu program vasıtasıyla sohbet etmeniz bu açıdan pek kolay olmayacaktır.

 

Fakat programın pek popüler olmaması yanında , ICQ 8 sürümü ile program bambaşka bir hale bürünmüş. Oldukça hızlı mesajlaşma , rumuz özelliği ve basit , sade ve özelleştirilebilir arayüzü ile ICQ güncel chat programları ile rekabete hazır görünüyor.

 

Muhtemelen geçmişte kullandığınız bu programı yeniden geçmişi yad etmek ve nostaljik anlar yaşamak amacıyla deneyebilirsiniz. Eğer eski üyeliğinizin ‘UIN’ yani kullanıcı numarasını biliyorsanız bu numara ile giriş yaparak havanızı atabilir , dilerseniz bu numarayı ebay’da oldukça iyi fiyata satabilirsiniz.

ICQ YAPILAN YORUMLAR
  • Zeynep
    4 sene önce

    İCQ hala çalışıyor mu ya.. Kaç sene öncenin sohbet programı darısı MSN Messenger’ın başına umarım o da yeni sürümüyle tekrardan aktif olur.