Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

f.lux

Geceleri insanların mesajlaşmasının o ürkütücü mavi parıltıda gözlerinin nasıl yorulduğunu fark ettiniz mi ? Ya da Sonraki Harika Fikriyi yazmaya ve bilgisayar ekranınız tarafından körleşmeye hazır mısınız ? Gün boyunca bilgisayar ekranları iyi görünmekte güneşe benzeyecek şekilde tasarlanmışlardır. Ancak, 9:00, 10:00 veya 3 ‘te güneş gibi parlayan bu ekranlara bakmamalıyız.

 

f.lux programı bunu düzeltecektir. Bilgisayarınızın ekranının rengini günün saatine göre uyarlar, geceleri ısınır ve gün boyunca güneş ışığı alır. Bilgisayarın yüzünden çok geç kalman mümkün bile. F.lux kullanabilirsiniz çünkü sizi daha iyi uyutur, ya da sadece bilgisayarınızı daha iyi göstermesi nedeniyle kullanabilirsiniz.

 

f.lux, bilgisayar ekranınızın içinde bulunduğunuz oda gibi görünmesini sağlar. Güneş battığında, bilgisayarınızı iç mekan ışıklarına benzetir. Sabah, işlerin tekrar güneş ışığı gibi görünmesini sağlar. Ne tür bir ışık kaynağınız olduğunu ve nerede yaşadığınızı programa söyleyerek o zaman unutun gitsin gözlerinizin yorulmasını. f.lux otomatik olarak bilgisayarının ekranının parlaklığını ayarlayacaktır.

f.lux YAPILAN YORUMLAR