Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

ExifTool

ExifTool programı platformdan bağımsız bir Perl kütüphanesi ve çok çeşitli dosyalarda meta bilgileri okumak, yazmak ve düzenlemek için bir komut satırı uygulamasıdır. ExifTool, EXIF, GPS, IPTC, XMP, JFIF, GeoTIFF, ICC Profili, Photoshop IRB, FlashPix, AFCP ve ID3 gibi pek çok farklı meta veri formatının yanı sıra Canon, Casio, DJI, FLIR gibi birçok dijital fotoğraf makinesinin yapımcı notlarını destekliyor. FujiFilm, GE, GoPro, HP, JVC / Victor, Kodak, Yaprak, Minolta / Konica-Minolta, Motorola, Nikon, Nintendo, Olympus / Epson, Panasonic / Leica, Pentax / Asahi, Faz Bir, Reconyx, Ricoh, Samsung, Sanyo , Sigma / Foveon ve Sony.

 

Eğer ExifTool ile birlikte “bul” veya “awk” kullanmanız gerekiyorsa, muhtemelen ExifTool’un tam gücünü bulamadınız. Uygulama belgelerinde -ext, -if, -p ve -tagsFromFile seçeneklerini okumanızda yarar vardır.

 

Çok çeşitli özelliklere erişebilmeniz için birçok komut satırı seçeneği mevcuttur. Örneklerle kullanılabilir seçeneklerin tam listesi için argüman olmadan exiftool çalıştırmanız yeterli olacaktır.

ExifTool YAPILAN YORUMLAR