Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
En İyi 5 Web Tarayıcısı

En İyi 5 Web Tarayıcısı

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte bir çok yeni web tarayıcı piyasaya çıktı.  Bu tarayıcıların her biri kullanıcısına farklı farklı özellikler sunuyor. Kimisi hızlı, kimisi yavaş ama güvenli.

 

 

1. Microsoft Edge

Gündelik hayatınızda çok fazla interneti kullanıyorsanız, pil ömrü açısından tercih etmeniz gereken tarayıcı Microsoft Edge. Çoğu tarayıcı pil ömrünü iyi olarak nitelendiriyor ama bunların arasındaki en az pil tüketen Microsoft Edge oluyor. Hızı da fena sayılmaz.

 

 

2. Tor Browser

Eğer gizlilik açısından sağlam bir tarayıcı istiyorsanız tam size göre bir tarayıcı kesinlikle Tor. Bu tarayıcı sadece HTTPS bağlantılarını kullanıyor. Aynı zamanda eklentileri engelliyor ve özel bir bağlantı sistemi kullanıyor. Bu sayede gizlilik açısından rakipleri Chrome, Opera, Firefox’u geride bırakıyor.

 

 

3. Chrome

Listemizin olmazsa olmazı Google Chrome. Hemen hemen her bilgisayarda yüklü olan chrome, hızı ve güvenliği yerinde bir program. Gel gelelim ki çok fazla ram tüketimi yapmakta. Yani çoklu sekme kullanımında bilgisayar performansınızı ve tarayıcı performansınızı azda olsa kaybedebilirsiniz.

 

 

4. Vivaldi

Eğer web tarayıcınız da çok fazla sekme açıyorsanız, bu sekmeleri yönetmenin zahmetli bir iş olduğunu biliyorsunuzdur. Ayrıca çok sekme açmak sisteminizi oldukça yavaşlatacaktır. Bu yüzden çok sekme açanlar için önereceğimiz tarayıcı ise Vivaldi. Bu tarayıcı sayesinde sekme arası geçiş oldukça kolaylaşıyor. Örneğin birden fazla sekmeyi, geniş ekranda aynı anda, tek pencerede görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca bu sekmeleri gruplara da ayırabiliyorsunuz.

 

 

5. Opera

Opera yıllardır hizmet veren bir tarayıcı. Operayı kullananların sebebi ise, tarayıcı içi VPN özelliği olması. Bu vpn ile yasaklı sekmelere giriş yapabilir, internet engellemelerinden kaçabilirsiniz. Birbirinden farklı sunuculara anlık olarak bağlantı gerçekleştirerek hızınızdan ödün vermemiş olursunuz. Ram’inizi ve işlemci gücünüzü fazla kastırmadan işlem yapmanızı sağlar.

En İyi 5 Web Tarayıcısı YAPILAN YORUMLAR