Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
En İyi 5 Video Montaj Programı

En İyi 5 Video Montaj Programı

Çağımız ilerledikçe internet yayıncılığı daha fazla popülerleşmeye başladı. YouTube’ye atılan videoların izlenmesi yapılan montajlarla çok fazla ilgilidir. Montajları güzel ve ilgi çekici yapmak, üstüne üstelik birde kaliteli bir şekilde yayınlanması izleyici çekmenize neden olacaktır.

 

İster YouTube için olsun isterseniz de başka bir platform için video düzenleme işlemlerini yapıyor iseniz sizler için listelediğimiz en iyi video montaj programlarından yararlanabilirsiniz.

 

 

1. Adobe Premiere Pro

Adobe premiere pro kullanış bakımından zor olsa da, kurgu ve montaj anlamında gerçekten kaliteli işler başarıyor. Bir çok efekti, sahne geçişi, green screen efektleri gibi modöülleri kullanabilirsiniz. 4K’ya kadar video renderi yapabilmekte. Kullanışı ilk başlarda zor gelebilir ancak alıştıktan sonra adınız soyadınız gibi bileceğinizden şüphem yok.

 

2. Sony Vegas Pro

Sony Vegas Pro, karışık arayüzlü, bol özellikli kaliteli montaj ve render programıdır. Videolarınıza birden fazla efekti ekleyebilir, daha kaliteli montajlar yapabilirsiniz. Kullanış bakımından ilk başlarda buda zor gelmekte ancak alıştıktan sonra kalitesinden dolayı bırakmak istemeyeceksiniz.

 

 

3. Camtasia Studio

Basit arayüz tasarımına sahip olan Camtasia, basit efektler ile orta düzeyde kurgu, orta düzeyde kaliteli render çıktısı almanızı sağlar. 4k’ya kadar çıktı alabilen camtasia studio geçtiğimiz aylarda son sürümünü yayınladı. Son sürümlerinde gelen yeni efektler ile videolarınıza daha fazla efekt ekleyebilirsiniz.

 

Montaj ve kurgunun mantığını camtasia studio’da öğrenmenizi tavsiye ederim.

 

 

4. Movie Maker

Movie Maker, windowsun yayınlamış olduğu bir program olup, basit düzeyde işlerinizi yapabilecek düzeydedir. Aşırı profesyonelce bir performansı bulunmamakta. Ancak yazı eklensin görüntü oynasın kafi derseniz basit kullanışlıdır ve ücretsizdir.

 

 

5. Hit Film Express

Profesyonel olarak video düzenlemeleri yapmak istiyorsanız, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz yazılımlardan biri Hit Film Express. Bu yazılım ile videolarınızda profesyonel yazılımlarda yapılan düzenleme işlemlerinin büyük çoğunluğunu yapabiliyorsunuz. Videolara yazı eklemek, intro giriş videoları hazırlamak, videolar arasında geçiş efektleri gibi, standart olarak ürün tanıtım videolarınızda kullanabileceğiniz birçok özelliği burada bulabilirsiniz.

 

Bu yazılımı kullanmak için hitfilm.com/express adresine girerek kayıt oluşturmanız gerekiyor. Sonrasında programı indirmeniz için bir link size gönderilecek. İşlemleri tamamladıktan sonra programı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Ücretsiz olarak profesyonel video düzenlemenin yanı sıra ücretsiz dersleri izleyerek program hakkında detaylı bilgi sahibi de olabilirsiniz. Ancak derslerin İngilizce olduğunu da belirtemiz gerekiyor.

En İyi 5 Video Montaj Programı YAPILAN YORUMLAR