Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
En İyi 5 Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programı

En İyi 5 Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programı

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • En İyi 5 Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programı

Bilgisayarımızda olmazı olan, fotoğraflarımızda en küçük bir düzeltme işlemine dahi gerek duyduğumuzda telefonumuzda ki fotoğraf düzenleme programları yerine bilgisayara ihtiyaç duyarız. Bilgisayar ekranı cebimizde gezdirdiğimiz ufak ve akıllı cihaza gere daha büyük ve daha detaylı işler yapabilmemize olanak sağlar.

 

İşte bu bağlamda bilgisayarımıza indireceğimiz ve fotoğraf düzeltmek için kullanacağımız bazı uygulamalara ihtiyaç duymaktayız. İnternet dünyasında birden çok fotoğraf düzenleme uygulaması bulunmasına rağmen sizlerin arasından en iyi ve ücretsiz olarak dağıtılan en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme programlarını listeliyoruz. İşte :

 

 

1. Photoscape

Photoscape uzun yıllardır var olan ve ücretsiz olarak dağıtılan bir programdır. Program içerisinde; resim üzerine yazı, başka bir resim, uygulamaya özel efektler gibi bir çok görüntü eklenebilmekte.

 

Ayrıca programın içerisinde bulunan kesme, kırpma, yeniden boyutlandırma, efekt ve filtreler ekleme, çeşitli düzeltme operasyonları ve pek çok benzer yeniden düzenleme özelliğinin, kullanımı oldukça kolay bir arayüzle sunulması sayesinde ücretsiz programlar arasında en üst seviyede yer almakta.

 

 

2. Picasa

Picasa genel  olarak bir fotoğraf albümü yönetim programı olarak hazırlanmış ancak zaman içerisinde gelişim göstererek pek çok ücretsiz fotoğraf düzenleme yeteneğine de kavuşmuş programlar arasında yer almakta. Sahip olduğu bu yetenekleri yeterince basit bir kullanıcı arayüzüyle sunan programın bu niteliklerini kısaca listelemek gerekirse:

  • Göz efektleri
  • Kesme, kırpma, kopyalama işlemleri
  • Renk, parlaklık ve kontrast düzenlemeleri
  • Efektler ve filtreler ile iyileştirmeler
  • Fotoğraf açısını değiştirme

 

 

3. Paint.NET

Listemizde yer alan tüm programlardan biraz daha karışık bir arayüze sahip olan Paint.NET, hala ciddi bir grafik düzenleme programı olarak kullanılmamaktadır.

 

Programın katmanlı çalışabilme yapısı sayesinde uygulayabileceğiniz tüm kesmekırpmayeniden boyutlandırma, renk ve parlaklık ayarları yahut diğer operasyonları o katmana özel bir şekilde gerçekleştirebiliyor, böylece bir fotoğrafın bütünü üzerinde etkide bulunmadan sadece istediğiniz kısımları özelleştirebiliyorsunuz. Diğer programlarda olduğu gibi bu programda da kendine has efekt ve filtreler bulunmakta.

 

 

4. Pixlr

Pixlr fotoğraf düzenleme programları arasındaki kalite çıtasını biraz daha arttırıyor  ancak bu noktada biraz daha Photoshop’a benzediği için Paint.NET’e göre de daha karmaşık olduğunu eklemek gerek. Programın arayüzünün karmaşıklık konusunda kullanıcılara olabildiğince yardımcı olduğu ve mümkün olduğunca basit tutulmaya çalışıldığı belli olsa da bu konuda deneyimsiz kullanıcılar zaman zaman zorlanabilirler.

 

Uygulamada bulunan hazır filtreler mevcut durumdadır. Hazır filtreleri kullanarak fotoğraflarınızı daha detaylı ve güzel bir hale getirebilirsiniz. Program tamamen ücretsizdir.

 

 

5. Gimp

Listemizde en farklı özelliğe sahip olan Gimp, açık kaynak kodludur. Ayrıca Photoshop ile yapılan tüm işlemleri Gimp ile yapmanız mümkün.

 

Program arayüzünde bir çok özellik yer almakta. Bu özellikler Katmanlar, efektler, filtreler, boyutlandırma ve şekillendirme araçları, kesme, kırpma, yapıştırma ve çok daha fazlası GIMP’in en çok dikkat çeken yanları arasında.

En İyi 5 Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programı YAPILAN YORUMLAR