Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
En İyi 5 Ücretsiz Antivirüs Programı

En İyi 5 Ücretsiz Antivirüs Programı

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • En İyi 5 Ücretsiz Antivirüs Programı

Her gün internet dünyasında girdiğimiz bi tonla internet sitesi var ki. Girmiş olduğumuz internet siteleri, indirdiğimiz dosyalar, fotoğraflar ve hatta hatta müzikler bile bizim bilgisayarımız için tehlikeli. Bazen ne yazık ki durum indirmeye kalmadan siz görmeden o site sizin bilgisayarınıza bir şeyler indirebiliyor.

 

Durum böyle olunca da bu kötü ama dehşet verici virüslerden kurtulmak için antivirüs programlarına ihtiyaç duymaktayız. İnternet ortamında dağıtılan bir çok ücretli antivirüs programlarının illegal sitelerden tam sürümlerini indirmek bile size bir tehdit oluşturmaktadır. Durum böyle olunca da en iyi ücretsiz antivirüs programlarını sizler için listeledik.

 

 

1. BitDefender Antivirus Free Edition

Zararlılara, casus yazılımlara ve çevrimiçi güvenlik tehditlerine karşı koruma sağlayan BitDefender, güçlü ve bildirimsiz antivirüsler arasında yer alıyor. Yazılım, kötü niyetli kodları algılamak için birkaç yöntemden faydalanıyor. Bunlar arasında yazılımların davranışlarını takip etmek, bağlantıları taramak, daha önce hiç rastlanmamış virüsleri bulabilme gibi bir çok özellik mevcut.

 

Sürekli bilgisayarınız güvende, virüs var gibi bildirimler göndererek sizin akışınızı bozmayan programı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

 

2. Panda Free Anti-Virus

Panda Free Anti-Virus 2016 bulut tabanlı çalışıyor ve işlem gücü gerektiren işleri kendi sunucusu üzerinde gerçekleştiriyor. Panda’ya göre bu sayede bilgisayarınız üzerindeki yük azalıyor. Panda, gerçek zamanlı koruması ve basit kullanımıyla en iyi seçeneklerden biri.

 

Programı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

 

3. AVG Anti-Virus

Sessiz yazılımları tercih ediyorsanız, her fırsatta uyarılarını karşınıza çıkaran AVG Anti-Virus size göre olmayabilir. Ancak AVG’nin bir güvenlik yazılımı olarak çok iyi olduğunu söylemeliyiz. Ana ekranı oldukça kolay anlaşılan AVG Anti-Virus, sizi sadece indirdiğiniz tehditlerden değil, kötü niyetli bağlantılardan da koruyor. Üstelik telefonunuzu kullanarak PC’nizi virüslere karşı uzaktan tarayabiliyorsunuz. Programın tek kötü yanı sürekli bildirim göndermesi. Programı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

 

4. MalwareBytes Anti-Malware

MalwareBytes Anti-Malware’i istediğiniz kadar kullanabilirsiniz ancak gerçek zamanlı koruma işlevi, “hyper-scan” modu ve zararlı engelleme işlevi 14 gün sonrasında devre kalıyor. Yani programın en güzel özellliği sadece ücretli versiyonda mevcut.

 

MalwareBytes, diğer programların kaçırdığı zararlıları yakalayıp yok etmekte üstüne yok, ancak süreniz dolduğunda ve ücretsiz sürüme geçtiğinizde, saldırılara karşı daha zayıf bir hale geleceksiniz. Bundan yolayı yazılımı kısa vadeli bir kurtarıcı olarak kullanabilir veya denedikten sonra yıllık 30 dolara alabilirsiniz.

 

 

5. Emsisoft Emergeny

Çok düşük sistemlerde bile tam performans çalışan program, sisteminize virüs bulaştıktan sonra devreye giriyor. Genel olarak virüs programları, virüsün bulaşmasını önlemekte ancak emsisoft ile işler biraz değişiyor.

 

Taşınabilir yapıya sahip uygulama, 200MB RAM gibi düşük sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyuyor. 2 milyon zararlı imzasıyla gelen araç, virüs bulaşan çoğu PC’yi tekrar hayata döndürebilme yeteneklerine sahip.

En İyi 5 Ücretsiz Antivirüs Programı YAPILAN YORUMLAR