Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
En İyi 5 Program Kaldırma Programları

En İyi 5 Program Kaldırma Programları

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • En İyi 5 Program Kaldırma Programları

Bilgisayarımıza o kadar çok program indiriyoruz ve işimiz bitince siliyoruz ki, bir zaman sonrasında kaldırdığımızı sandığımız programların dahi dosyaları ile karşılaşabiliyoruz. Bilgisayarımızda indirdiğimiz her bir program aslına bakılırsa tam olarak kaldırılmaz. Sistem dosyaları kaldırılsa dahi hala kendine dair bir izler bırakabilir.

 

Bırakılan bu izler sizlere hep boş yere hafıza kaybına sebep olur. Hafıza kaybına sebep olmamak ve kaldırmak istediğiniz programları tam bir şekilde kaldırabilmek için ise en iyi program kaldırma programlarına ihtiyaç duymaktayız. Sizler için hazırladığımız en iyi program kaldırma programları.

 

 

1- CCleaner

CCleaner, bilgisayarınızın daha verimli, performanslı ve temiz bir şekilde çalışması için kullanılan ücretsiz bir temizleme aracıdır.

 

CCleaner kullanarak boş klasörlergereksiz dosyalartarayıcı geçmişleritarayıcı çerezleri gibi birçok çöp niteliğine sahip dosyaları temizleyebilirsiniz.

 

Bilgisayarınız siz farkında olmadan işletim sistemi, tarayıcı veya çeşitli programlardan kaynaklı olarak birçok çöp dosya oluşturur. Bunun sonucunda oluşan bu çöp dosyalar yer kaplar ve bilgisayarınızın performansını düşürebilir.

 

 

2. Unlocker

Boyutu aşırı derecede az olan Unlocker ile, bilgisayarınızdan silemediğiniz virüs dosyalarını, silinmiş uygulamaların ön belleklerini dilediğiniz gibi tamamen silebilirsiniz. Program Tamamen Ücretsizdir.

 

 

3. Revo Uninstaller

İçinde birçok modül barındıran Revo Uninstaller, oyun dosyalarını, sistem ve tarayıcı ön belleklerini, gereksiz dosyaları, daha önce sildiğimizi sandığımız uygulamalardan kalan dosyalar gibi bir çok sistemimizi yoran tipten verileri otomatik olarak temizliyor.

 

Programı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

4. Eraser

Eraser, adı gibi tam anlamıyla bir silici program. Bilgisayardan silmek ve arkasında hiçbir iz, kanıt kalmamasını istediğiniz dosyaları öyle bir siler ki daha artık o dosyaların esamesi bile okunmaz . Bilgisayarınızdan sildiğiniz dosyalar aslında tam anlamıyla silinmezler, sadece görünmesi engellenir. Bu nedenle dosya kurtarma yazılımlarıyla eğer üzerine bir şey yazılmamışsa dönüşümü mümkün olabilir. İşte Eraser programı üzerine defalarca veri yazarak bu dönüşümü imkansız hale getiriyor.

 

Eraser isimli programı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

5. IObit Uninstaller

IObit Uninstaller, bilgisayarınızdaki istenmeyen program ve klasörleri kaldırmanıza yardımcı olan ücretsiz ve Türkçe dil desteği olan bir programdır. Kurulum gerektirmeyen programla dilerseniz programları toplu olarak da kaldırabilirsiniz. Kaldırma işleminden önce sistem geri yükleme noktası oluşturan program ayrıca kaldıralamayan sorunlu programlar için “zorla kaldır” seçeneği vardır.

 

Program özelliklerine gelecek olur isek :

Tarayıcı virüslerini, tarayıcılara yük yapan  eklentileri, bilgisayarımızda kalmış eski dosyalar gibi bir çok sistemimizi yorabilecek ve kasıntılara neden olabilecek türden yazılımları “zorla” kaldırıyor. Programı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

En İyi 5 Program Kaldırma Programları YAPILAN YORUMLAR