Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
En İyi 5 Medya Oynatıcı Programı

En İyi 5 Medya Oynatıcı Programı

Bilgisayarımızda olmazsa olmazı olan oynatıcı programları sayesinde bir çok farklı ses ve video uzantılarını görüntüleyebilmekteyiz. İnternet ortamından yada akıllı cihazdan yada kameradan bilgisayara aktardığımız ses ve görüntü dosyalarını Windows ‘un oynatma konusunda yetersizliği olabiliyor.

 

Böyle durumlarda ise farklı codeclere, ses ve video uzantılarını destekleyen en iyi medya oynatıcı programlarına ihtiyaç duymaktayız.

 

 

1. K-Lite Codec Pack

Bilgisayarınızda her türden video oynatabilmek adına gerekli olan program K-Lite Codec Pack ‘tır. Bu programı indirerek artık bilgisayarınızda CODEC’i eksik olan medyaları bilgisayarınızda oynatma işlemini yapmanızı sağlar.

 

Eğer ki açmaya çalıştığınız dosyayı bilgisayarınızda yer alan video oynatıcısı desteklemiyor yada açmıyor ise K-Lite Codec Pack uygulamasını indirerek artık istediğiniz medya yı gönül rahatlığı ile oynatabilirsiniz.

 

 

2. Pot Player

Gelişmiş ve ücretsiz bir medya oynatıcı olan Potplayer bilgisayarınızda açılmayan bir çok videoyu az kaynak kullanarak çalıştırın.

 

Gelişmiş özellikleri sayesinde maksimum özellik sağlarken sahip olunan kaynaklarından en düşük olarak kullanan Potplayer ile bir çok medyayı oynatabilirsiniz.

 

 

3. KMPlayer

KMPlayer, çeşitli farklı biçimlerdeki biçimleri kapsayan çok yönlü bir çoklu ortam oynatıcıdır. Ayrı bir codec olmadan, herhangi bir medya dosyası oynatabilirsiniz, çünkü KMPlayer ‘kendi dahili Codec’ine sahiptir. Desteklenen Codec, dahili ve harici olarak ayrılmıştır.

 

Ses Codec için, KMPlayer, MPEG1, 2, AAC, WMA 7, 8, OGG & vb. Destekler ve dahili ses Codec’i kullanıldığında ek olarak matris fonksiyonunu destekler. Dahili Kodlama, KMPlayer’ın içinde işlenir, böylece daha hızlı ve daha güvenlidir. Ayrıca KMPlayer, ffdshow’dan gelen tüm Codec’leri destekler ve ek olarak MPEG1 / MPEG2’yi destekler.

 

 

4. AIMP

AIMP bilgisayarınızda yer alan Grove Müzik yada Windows Media Player gibi video, müzik oynatma yazılımlarına alternatif bir programdır.

 

Grove Müzik yada Windows Media Player gibi medya oynatıcı programların açamadığı bir dosya müzik, ses, video var ise AIMP Classic ile açabilirsiniz.

 

 

5. XMPlay

XMPlay ilk kez 1998’de piyasaya çıktığında yalnızca XM dosya biçimi desteklendi ve bu nedenle “XMPlay” adını alıyordu. XMPlay, OGG / MP3 / MP2 / MP1 / WMA / AAC / MP4 / WAV / AIFF / CDA / MO3 / IT / XM / S3M / MTM / MOD / UMX ses formatlarını destekleyen bir ses çalar, PLS / M3U / ASX / WAX / CUE çalma listeleri ve ZIP arşivleri. Bir yük daha fazla ses ve arşiv dosyası biçimleri de eklentilerle desteklenir.

En İyi 5 Medya Oynatıcı Programı YAPILAN YORUMLAR