Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
En İyi 5 Ekran Videosu Çekme Programı

En İyi 5 Ekran Videosu Çekme Programı

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • En İyi 5 Ekran Videosu Çekme Programı

Son zamanlarda internet yayıncılığı, televizyon ve radyoyu geride bırakmaya biraz daha yaklaşmışdır. Çağımızın modern televizyonu olan YouTube için en kaliteli ve en kullanışlı video kaydetme programları kullanmak artık YouTube yayıncılığı yapan kişiler için gereklidir.

 

Kaydedilen ekran videoları, daha sonrasında montajı ve hepsini kaliteli bir şekilde yapmak size daha çok profesyonellik katacaktır. Sizler için listelediğimiz en iyi video çekme programlarını ise aşağıda görebilirsiniz.

 

1. Bandicam

Bandicam lisanslı olarak satılan bir yazılım olup, programda kayıt yapmamız için 3 tane alan sunmakta.

 

Masaüstü kaydı, oyun kaydı ve webcam kaydı olarak adlandırmak mantıklı olabilir. İşletim sistemini fazla yormamakla birlikte ek program olmadan aynı anda hem kamera hem video kaydı yapabilmekte.

 

Videoları 1080p 60 FPS’nin üstünde kayıt edebilir. (İşletim sisteminiz çok kuvvetli değilse pek önermem)

 

 

2. Fraps

Fraps, buradaki listeye nazaran daha fazla sistem yoran ve daha profesyonel bir programdır. Oyun ve masaüstü kaydı yapmakta. 4K’ya kadar çekim yapan fraps, video halindeyken sisteminizi biraz kastırabilir. Ancak videoyu dilediğiniz kalitede kayıt etmenizi sağlar.

 

3. OBS

Open Broadvaster Software isimli program genellikle canlı yayınlarda kullanılmasına rağmen, bir çok youtube içerik üreticileri OBS ile kayıt almakta. 4K’ya kadar kayıt alabilen OBS, kayıt anında dilediğiniz sahnelerde dilediğiniz çekimi yapabilmenize yaramakta.

 

Dilediğiniz kadar sahne, oyun ekranı, masaüstü ekranı gibi bir çok pencere ekleyebilirsiniz. Program ücretsizdir.

 

 

4. Camtasia Studio

Genellikle montaj programı olarak kullanıldığı görülür. Ancak masaüstü kayıtlarında bir çok programa taş çıkartmakta. İstediğiniz alanın anlık olarak videosunu çekebilir, daha sonra onu aynı anda montaj ve kurgusunu yapabilirsiniz.

 

 

5. Action

Özellik olarak bandicam’a çok benzeyen bir programdır. Aynı anda kamera, ekran kaydı ve ses kaydı yapmakta. Bunları ayrı ayrı kaydedebilirsiniz. Ayrı ayrı kaydedebilmenin dışında hepsi üst üste (renderli) şekilde kayıt alabilirsiniz. 1080p 60FPS’nin üzerine kadar kayıt yapabilen Action, sisteminizi video anında fazla yormaz. Önerdiğim bir programdır.

En İyi 5 Ekran Videosu Çekme Programı YAPILAN YORUMLAR