Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
En İyi 4 Sistem Test Programı

En İyi 4 Sistem Test Programı

Bilgisayar aldığınızda yada bilgisayarınıza yeni bir donanım alıp eski donanım ile değiştirdiğinizde bilgisayarınızın artan performansını merak edebilirsiniz. Yada ilk aldığınız günden itibaren bilgisayarınızın performans düşüşü olup olmadığını bu programlar sayesinde anlayabilirsiniz.

 

Bilgisayarınızın performansını test etmek için ise bir çok araç mevcut sizler için en iyi test programlarını paylaşarak bilgisayarınızın performansınız test etmenize yardımcı olacağız.

 

 

1. PIX

PIX oyunlarınızın DirectX 12 performansını analiz etmenize yardımcı olan bir araçtır.

 

Bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu programın amacı oynadığınız oyunun DirectX 12 kullanarak performans değerlerini sizlere verir. Ayrıca eksik ve hatalı olan ayarlarınızı tespit edip çözümünde sizlere yardımcı oluyor.

 

PIX’in Kullanıcıya Sundu Özellikler :

  • GPU Takibi: Oyun oynanırken grafik işlemcinin performansını ölçer.
  • Zamanlama Takibi: Oyununuz çalışırken CPU ve GPU üzerinde olan bölünmeyi neye göre dağıttığını söylüyor.
  • Bellek Takibi: Oyununuzun sistem belleğinin ne kadarını kullandığını ölçer.

 

 

2. IOzone Filesystem Benchmark

IOzone Filesystem Benchmark, bilgisayarınıza kurabileceğiniz basit ama güçlü bir benchmark programıdır.

 

IOzone Filesystem Benchmark, bilgisayarlarınızdaki sürücüleri ve dosya sistemlerini karşılaştırabileceğiniz bir test programıdır. Açık kaynaklı olan IOzone Filesystem Benchmark ile bir çok istatistiksel bilgiye erişebilirsiniz.

 

Bir tür dosya sistemi karşılaştırma aracı olan IOzone Filesystem Benchmark, dosya sistemleri arasında belirli kriterlere bakılırsa karşılaştırmalar yapabileceğiniz ve sonuçları grafiksel olarak görüntüleyebileceğiniz bir program olarak karşımıza çıkıyor. Açık kaynaklı olarak geliştirilen program sayesinde bir çok işletim sistemi üzerinde dosya sistemlerini karşılaştırabilirsiniz. Özellikle satıcılar için fazlaca yararlı bir programdır. Geniş bir analiz yapılabilir ve neticelara göre değerlendirmeler uygulanabilir. Bilgisayarın I/O performansını ölçebilir ve hangi dosya sistemini kullanmanızın daha yararlı olacağını öğrenebilirsiniz. Programı bilgisayarında çalıştırarak size en uygun dosya sistemini öğrenebilir ve daha çok performans elde edebilirsiniz.

 

 

3. Geekbench 4

Geekbenc 4,  telefon ve masaüstü bilgisayarlarınızın donanımının ne kadar iyi olduğunu gösteren popüler işlemci testi programıdır.

 

Androd ve iOs sistemli telefon ve tabletler dışınca Windows, MAC ve Linux işletim sistemli bilgisayarlarda bile işlemci performansını ölçer.

 

Cihazlar arası sistem özelliklerinin verdiği performansını karşılaştırmaya  izin veren çapraz platform destekli test programı Geekbenc 4’te CPU ve Compute Benchmark seçenekleri mevcuttur. Ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

 

4. Core Temp

Core Temp programı bilgisayarınızın en önemli dahili bilenşenlerinden olan işlemcinizin sıcaklık değerlerini takip edebilmeniz için size işlemcinizin ısısını gösteren ücretsiz bir program. İşlemcinizin sıcaklık bilgisi dışında hangi hız aralıklarında çalıştığını, aldığı voltaj değerlerini ve yüzdelik dilim olarak çalışma oranlarını da Core Temp ile takip edebilirsiniz.

 

Her türlü bilgisayar kullanıcısının rahatlıkla kullanabileceği bu ücretsiz uygulama basit arayüzü ile sadece size bilgi vermeyi amaçlayan güzel bir sistem aracı.

En İyi 4 Sistem Test Programı YAPILAN YORUMLAR