Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

DEV C++

DEV-C ++, yıllarca güncelleme almamasına rağmen halen çok kullanışlı olan araçlardan biridir. Bu açık kaynaklı yardımcı program pek çok kullanışlı özellik ile birlikte gelir, ancak esas olarak ileri programlamadan ziyade temel programlama ihtiyaçları içindir.

 

Kurulum düzgün şekilde yürütülür, bu yazılım kategorisinde bulabileceğiniz ağır ağırlıklar durumunda olduğu gibi, dakikadan ziyade uygulamayla birkaç dakika içinde çalışabilirsiniz. Arayüz tamamen görülebilen tüm seçenekler ve cömert bir çalışma alanı ile kullanıcı dostu.

 

Bu aracın yardımıyla, .C, .CPP, .CC, .C ++ veya .CP gibi birçok yaygın kaynak dosya biçimini oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. Aşağıdaki uzantılara sahip üstbilgi dosyalarını da işleyebilir: .H, .HPP, .RH ve .HH. Ayrıca, kaynak komut dosyaları (.RC) desteklenir ve projelerinizi yerel .DEV biçiminde kaydedebilirsiniz.

 

DEV-C ++ IDE de beklediğiniz gerekli derleme ve hata ayıklama komutlarına sahiptir. Derleyici, çevre ve düzenleyici için ayrı yapılandırmalar mevcuttur; bu nedenle bunları tamamen özelleştirebilirsiniz. Bazı işlevlerin veya işlemlerin bazı açıklamalar gerektirdiğini düşünüyorsanız, çoğu sorunun yanıtlarını uygulamanın belgelerinde bulabilirsiniz.

 

Entegre bir programlama ortamı olarak, bu yazılım, modern özelliklere ihtiyaç duymayan kullanıcılar için kesinlikle fazlasıyla yeterli olacaktır. Kod yazma yolunda ilerlemek için gerekli tüm araçları sağlar ve iyi bir dizi özellik paketi sağlar, bu yüzden maliyeti tamamen ücretsiz olduğu için en azından bir denemeye değer.

DEV C++ YAPILAN YORUMLAR