Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

CompactGUI

Windows 10 compact.exe işlevi nedir? Windows 10’da tanıtılan, oyun, program ve diğer klasörleri neredeyse hiç performans kaybı olmadan şeffaf bir şekilde sıkıştırmanızı sağlayan yeni algoritmaların bir koleksiyonudur.

 

Şeffaf? Bu ne anlama geliyor? Saydam sıkıştırma, dosyaların hiçbir şey olmamış gibi bilgisayarda normal olarak kullanılabileceği anlamına gelir – Zip ve Rar dosyaları gibi yeniden paketlenmezler.

 

Bu, Windows’un eski sürümlerinde yerleşik sıkıştırmadan nasıl farklıdır ? Bu, Windows’a yerleşik NTFS-LZNT1 sıkıştırmasına benzemektedir (alanı kaydetmek için Sağ tuşa> Özellikler> Sıkıştır), ancak Windows 10’da tanıtılan yeni algoritmalar çok daha üstündür ve neredeyse hiç performans etkisine sahip olmayan daha yüksek sıkıştırma oranlarına neden olur. Daha eski dosyalar, daha küçük dosyalar, RAM’e program ve oyunların okunması için daha az zaman harcadığı için, düşük yükleme süreleri şeklinde iyi bir performans artışı bile görebilirler

 

CompactGUI programı eğer bilgisayarınızda depolama sıkıntısı çekiyor ve her hangi bir program yükleyeceğiniz de bu programın kaplayacağı alan oyunda dahil depolama biriminin kapasitesini aşıyor olacak ise bu program sayesinde küçültebilirsiniz.

CompactGUI YAPILAN YORUMLAR