Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Auto Mouse Click

Auto Mouse Click programı ile tıklamalarınızı otomatikleştirin. Tıklama Türü’nü, X Koordinatları, Y-Koordinatlarını tanımlayın ve fare imlecinin orijinal konumuna geri dönüp dönmeyeceğini ve fare tıklamalarını otomatikleştirip otomatikleştirmeyeceğini belirtin. Otomatik Fare Tıklatma Yardımcı Programı, Fare Tıklamaları grubunu gruplandırmaya izin verir (gruba Fare Tıklama Komut Dosyası olarak adlandıralım) ve daha sonra kullanmak üzere bir Dosyaya kaydedin. Fare Tıklama Komut Dosyası daha sonra çalışacak şekilde yüklenebilir.

 

Aşağıda verilen adımlar, fare tıklamaları otomatik olarak nasıl başlatılacağını özetlemektedir. Otomatik fare tıklaması prosedürü 2 Adımda ayrılmıştır. Ayrıca, bir dosyaya fare tıklamaları kaydedebilir ve sonra fare tıklamaları otomatik olarak Fare Tıklamaları (.amk) dosyasına çift tıklayarak çalıştırabilir veya görev zamanlayıcıyı kullanarak belirli bir zamanda çalıştırmak için fare tıklamaları programlayabilirsiniz.

 

 

1.  Fare İmleç Konumunu Almak İçin HotKey’i yapılandırın

Aşağıdaki adımları çizerek, yapılandırılabilir bir kısayol tuşunu kullanarak fare imlecini otomatik olarak nasıl konumlandırabilirsiniz. X ve Y koordinatlarını bilmeniz durumunda, bunları Otomatik Fare Tıklama Yazılım Yardımcı Programının Ana Penceresine de doldurabilirsiniz.

 

 • Yazılım Yardımcı Programının alt kısmına Diğer Ayarlar’ı okuyarak bakın, burada Fare Konumunu almak için
 • Kısayol Tuşuna dikkat edin.
 • Fare imleci pozisyonu almak için herhangi bir tuşa basın, F6 diyelim ve Assign etiketli butona tıklayın.
 • Şimdi, fare imleci pozisyonunu almak için yeni kısayol tuşunu test edin. Fare imlecini ekranda herhangi bir yere taşıyın ve kısayol tuşuna basın.
 • Yukarıda yapılandırılan HotKey’e bastığınızda, mevcut fare imlecinin konumu, Fare Tıklama Yardımcı
 • Programının üstündeki X Co-Ordinate ve Y-Co-ordinate düzenleme kutularında önceden doldurulur.
 • Artık otomatik olarak Fare İmleç Pozisyonunu (X Koordinatları ve Y Koordinatları) okuyabileceğiniz bir HotKey var.

 

 

2.  Fare Tıklamaları Otomatikleştirin

Aşağıda verilen adımlar göz önüne alındığında, fare tıklamalarını burada sunulan yazılım yardımcı programıyla nasıl otomatik hale getirebilirsiniz. Adımların geri kalanı, farenin nereye tıklanacağını, fare tıklama türünü tanımlayacağını, gecikmeyi, fare imlecinin orijinal konumuna geri dönüp dönmeyeceğini belirtmenizi gerektirir.

 

Fare tıklamaları belirlendikten sonra, Başlat tuşuna basılan düğmeyi tıklatarak fare tıklatmalarını otomatikleştirmeye başlayabilirsiniz ve Durdur etiketli düğmeye basarak fare tıklama otomasyonunu durdurabilirsiniz. Repeat Count etiketli düzenleme kutusu, tam fare tıklatma komut dosyasının kaç kez çalıştırılacağını belirtmenize izin verir.

 

Otomatikleştirmek için Fare Tıklamaları belirterek başlayalım. Ayrıca daha sonra çalıştırmak için Mouse Clicks dosyasını bir dosyaya kaydedebilirsiniz. Tekrar Sayma değeri, tüm fare tıklamalarının kaç kez çalıştırılacağını belirtir. Tekrarlama Sayısı, fare tıklamaları sonsuz süreyi sürdürmeyi sürdürür, diğer herhangi bir değer, fare tıklamalarının kaç kez çalıştırılacağını belirleyecektir.

 

 • Bilgisayar Ekranında istediğiniz X ve Y Koordinatlarına sahip olduğunuzda, artık fare tıklamayı otomatikleştirebilirsiniz (sol tuş tek tıklatm, sağ tuş tek tıklatma ve çift tıklama).
 • Tıklama Türü etiketinin Tıklanma Türü’nden Tıklama Türünü (Sol Tıklama, Sağ Tıklama, vb.) Seçin.
 • Belirtilen X ve Y Koordinatlarına tıkladıktan sonra Fare İmlecinin orijinal konumuna geri dönmesini istiyorsanız, lütfen İmleç etiketli onay kutusunu işaretleyin.
 • Onay Kutusu İmleçini işaretsiz bıraktığınızda, fare tıklamalarının otomasyonu sırasında, fare imleci belirtilen
 • X ve Y Koordinatlarına hareket ettirilecek, fare tıklaması başlatılacak ve fare imleci bırakılacaktır. konumu tıklayın.
 • Tıklamadan önce Gecikmeli olarak etiketlenen düzenleme kutusu, belirli bir Fare Tıklaması için Saniye cinsinden gecikmeyi belirtmenize izin verir.
 • Fare Tıklaması’nı belirttikten sonra, Ekle etiketli düğmeyi tıklayın.
 • Yukarıdaki adımları takip ettikten sonra, şimdi yeni eklenen Mouse Click butonuna basarak Başlat düğmesine basabilirsiniz. Fare tıklamalarını otomatikleştirmek için farenin otomatikleştirilmesini durdurmak veya Yazılım Yardımcı Programını kapatmak için lütfen Dur düğmesini kullanın.
 • Yukarıda özetlenen adımları izleyerek, daha fazla Fare Tıklaması ekleyebilir ve daha sonra kullanmak üzere bir dosyaya Fare Tıklamaları kaydedebilirsiniz.
 • Düzenleme zaten Fare Tıklaması Fare Tıklamaları Listesi, Yeni değerler belirleme ve Güncelle etiketli düğmesine tıklayarak yapılabilir.
Auto Mouse Click YAPILAN YORUMLAR