Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Arapça Klavye

Arapça Klavye programını kullanarak Türkçe klavyenizi Arapçaya rahatlıkla çevirebilirsiniz.

Arapça Klavye programını indirerek yeni bir klavye satın almadan Türkçe klavyenizi kolay bir şekilde Arapçaya çevirebilirsiniz. Arapça klavye programını indirip kurduktan sonra Arapça klavye kullanıyormuş gibi olursunuz.

Arapça Klavye Ekleme Adımları:

  •  Bilgisayarınıza ek dil desteği (Arapça) yükleyin: Denetim Masası – Bölge Dil Seçenekleri – Diller – Ek Dil Desteği altında “Karmaşık komut dosyası ve (Tay dili dahil) sağdan sola dosyaları yüklensin” tik işareti koyup Uygula dediğinizde XP CD’si isteyecektir. XP CD’sini yerleştirerek Arapça dil desteğini yüklemiş olacaksınız.
  • Bilgisayarınızda Arapça klavye programını kuruyorsunuz. Fbarab programı yukarıdaki “Arapça Klavye indir” bağlantısını kullanarak bilgisayarınıza indirip yüklüyorsunuz.
  • Şimdi Arapça klavye programı ayarlarını yapmanız gerekiyor. Denetim Masası – Bölge Dil Seçenekleri – Diller – Ayrıntılar – Ayarlar – Ekle – Giriş Dili Ekle altında Giriş Dili: Arapça (Suudi Arabistan), Klavye Düzeni/IME: Arabic ASDF Eastern seçiyorsunuz ve Tamam ile onaylıyorsunuz.

Arapça Klavye Yazma ve Kullanma (Arapça Klavye Nasıl Kullanılır?)

“s” harfine bastığınızda “س”

“l” harfine bastığınızda “ل”

“t” harfine bastığınızda “ت”

“r” harfine bastığınızda “ر”

“k” harfine bastığınızda “ك”

“t” harfine bastığınızda “ت”

“a” harfine bastığınızda “ا”

“b” harfine bastığınızda “ب” yazıyor.

Arapça Klavye YAPILAN YORUMLAR