Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Android ‘e Kodi Nasıl Kurulur ?

Android ‘e Kodi Nasıl Kurulur ?

İster Android akıllı telefonunuzda veya tabletinizde çeşitli medyaları yönetmek ister, isterse birden fazla cihazdan içerik yayınlamayı umuyor olun, Kodi’nin Android için desteği size bunu yapmanın kolay bir yolunu sunar.

 

Ancak, Kodi Android wiki SSS sayfası Android Kodi uygulamasının, çoğu zaman zamanlarını bir TV’ye bağlı olarak harcayan ve bir uzaktan kumandayla çalışan Android tabanlı set-top kutuları için kullanıldığı anlamına gelir. Bununla birlikte Kodi, Google Play Store’dan resmi bir uygulama ile birçok Android cihazını destekliyor.

 

Kodi v17’den itibaren, yalnızca Android 5.0 Lollipop çalıştıran veya daha yüksek olan cihazlar desteklenir. Ayrıca, Kodi Android uygulaması özellikle beş inç veya daha büyük olanlar için daha büyük ekranlar düşünülerek tasarlanmıştır. Kodi, uygulamayı daha küçük telefonlarda kullanmanızı önermez.

 

 

Android Kodi Kurulumu

Çoğu Android akıllı telefon için, Kodi uygulamasını yükleme işlemi çok basit olacak ve iki yoldan biriyle yapılabilir :

  • Google Play Store uygulamasını başlatın, Kodi uygulamasını arayın ve seçin, ardından yükleyin.
  • Alternatif olarak, doğrudan Kodi uygulaması için Google Play sayfasına gidin.

 

Kodi uygulamasını yükledikten sonra, çalıştırmak için hazır olacaksınız ve medya kitaplığınızı yüklemeye başlayabilir veya filmler ve TV için Kodi eklentileri gibi uygulamaya ekleyebilirsiniz.

 

Android tabletler için Kodi’nin yüklenmesi akıllı telefonlar için olduğu gibi aynı işlemdir. Bununla birlikte, deneyimin farklı olabileceği bir durum, cihazın resmi Google Play Store uygulamasına sahip olmamasıdır. Bu, büyük üreticilerden gelen akıllı telefonlar ve tabletler için nadir olsa da, Kodi’nin Android uygulamasını Google Play Store olmadan yüklemeniz için bir yolu vardır.

 

Direkt olarak Android, APK yada Windows, MacOS gibi indirme yapabileceğiniz sayfaya ulaşmak için aşağıda ki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kodi İndir

 

 

Kodi APK Nasıl Kurulur ?

Google Play’e erişiminiz varsa, bunları indirmeyi kaldırmak yerine uygulamaları indirmek için bunu kullanmanız önerilir.

 

  • Kodi indirme sayfasına gidin.
  • Android seçeneğini seçin, ardından cihazınızın donanımına ve işletim sistemine bağlı olarak 32 bit veya 64 bit seçeneğini belirleyin.
  • Android cihazınızın dahili belleğine aktarılabilen ve yüklenebilen uygun Android APK dosyasını indirin.
  • APK dosyasını yükleyin ve Kodi Android cihazınıza başarıyla yüklenmelidir.

 

Google Play dışında bir rotaya sahipseniz, uygulamayı yüklemeye çalışmadan önce Android cihazlarınızda bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemelerini etkinleştirmeniz gerekecektir.

 

  1. Cihazınıza bağlı olarak, Ayarlar> Güvenlik’e gitmeniz ve Bilinmeyen kaynaklar kutusunu işaretlemeniz gerekebilir.
  2. Android 8.0 Oreo’ya sahip cihazlar, Ayarlar> Uygulamalar> Özel Erişim’e gitmenizi, ardından Bilinmeyen uygulamaları yükle’yi veya Diğer uygulamaları yükle’yi seçmenizi gerektirebilir. Bu, Android APK dosyalarının indirilmesine ve yüklenmesine izin vermek için Google Chrome’u seçebileceğiniz bir ekrana götürür.

 

Kodi yüklendikten sonra, filmleri ve TV izlemeye, müzik dinlemeye ya da Kodi ile kurduğunuz web veya diğer ana cihazlardan içerik yayınlamaya hazırsınız. Eğer kodi sürümünüz internette gördüğünüz diğer sürümlerle aynı görünmüyorsa, medya oynatıcısına özel bir görünüm kazandıran özel Kodi yapıları görmüş olabilirsiniz.

Android ‘e Kodi Nasıl Kurulur ? YAPILAN YORUMLAR