Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
akut guvendeyim uygulamasi

Akut Güvendeyim Uygulaması

Deprem ülkemizin bir gerçeği, ülkemizde en çok can ve mal kaybına sebep olan doğal afetlerin en başında geliyor. bir afet haberi duyduğumuzda hemen afetin gerçekleştiği yerdeki yakınlarımızın durumlarından haberdar olmak istiyoruz. Tabi bu durumda cep telefonu hatları yoğunluğu kaldıramıyor ve özellikle de konuşma yapmak imkansız hale geliyor. Bu yazımda sizlere afet anlarında güvende olduğunuzu konum bilginiz ile birlikte sms olarak paylaşma imkanı sağlayan, Akut, Arama Kurtarma Derneği ile birlikte geliştirilen Güvendeyim uygulamasından bahsetmek istiyorum.

Akut Güvendeyim Uygulaması Nedir, Ne İşe Yarar?

Akut güvendeyim mobil uygulaması, internet olmadan da çalışabiliyor ve GPS bağlantısı yoluyla konumunuzu sms olarak önceden belirlediğiniz kişilerle paylaşıyor. Akut güvendeyim uygulaması, bunu tek bir dokunuşla yapmanızı sağlıyor. Uygulamanın ayarlar bölümüne girerek, acildurumlarda bilgi verilmesini istediğiniz en fazla 5 numarayı ekleyebilirsiniz.

Uygulamada, deprem, sel, yangın gibi afetler hakkında temel bilgiler de veriliyor.

 

Akut Güvendeyim Uygulaması Google Play Store ve App Store’de

Uygulamayı, Google Play Store’den veya App Store’den indirmeniz mümkün. Arama yapma münkün değilse ve internet çalışmıyorsa sevdiklerinize ve yakınlarınıza güvende olduğunuzu, konumunuzu bildirmenin en kolay yolu güvendeyim uygulaması.

Play Store’de ve App Store’de 4,6 ortalama alan uygulama kullanıcıları tarafından beğenilmişe benziyor.

Uygulamada güvendeyim butonuna dokunarak konumunuzu ve güvende olduğunuzu belirtebiliyoruz; Ancak tehhlikede olduğumuzu bildirmek için de bir buton eklenebilir. İlerleyen güncellemelerde Akut’un bunu da uygulamada kullanılabilir hale getireceğini diliyoruz.

 

Akut Güvendeyim Uygulaması BENZER İÇERİKLER
Akut Güvendeyim Uygulaması YAPILAN YORUMLAR