Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

AIO Boot

İşletim sistemini önyüklemek ve kurmak için sık sık USB kullanıyor musunuz ? İşletim sisteminin veya birden çok işletim sisteminin birden çok sürümünü kullanıyor musunuz ? Bazı araçlar önyüklenebilir bir USB oluşturduğunuz her seferinde sürücüyü yeniden biçimlendirmenizi gerektirse de, AIO Boot programı bunu gerektirmez. Birden çok işletim sistemini Windows, Linux, Antivirüs ve Android dahil olmak üzere tek bir sürücüye entegre etmenize yardımcı olacak çözümlere sahiptir… Desteklenen listede yeni sürümleri veya yeni paketleri entegre edin, daha yeni menülere sahip olacaksınız ve hiçbir şey kaybetmeyecek. AIO Hepsi bir arada, AIO Önyükleme tek bir USB sürücüsünde önyükleme anlamına gelir.

 

AIO Boot, önyükleme yükleyicisi olarak Grub2’yi kullanır. Grub2, hem MBR hem de GPT’yi destekleyen ve hem Legacy BIOS hem de UEFI’da önyüklemeyi destekleyen GNU tarafından geliştirilmiş güçlü bir yükleyicidir. Ayrıca, AIO Boot ayrıca, Grub4dos, rEFInd, Clover, Syslinux ve Enoch Chameleon’u da desteklemeyi destekliyor.

 

AIO Boot ayrıca, ağ önyükleme yoluyla yükleme işletim sistemini destekler. IPXE’yi önyükleyici olarak kullanır ve PXE sunucusunu (HTTP ve TFTP) başlatmak için Tiny PXE Sunucusunu kullanır. Windows wimboot ile önyüklenecek, küçük programlar ve DOS programları memdisk ile başlatılacak. AIO Boot ayrıca Ubuntu, Linux Mint gibi Linux dağıtımlarını önyüklemek için bir NFS sunucusu oluşturmak için FreeNFS kullanıyor.

 

Eğer nasıl kullanılacağı hakkında bir bilgi sahibi değilseniz umarım size aşağıda yer alan video yardımcı olacaktır :

 

AIO Boot YAPILAN YORUMLAR